Afyon kiralık daire fiyatları ne kadar?

30 Haziran 2018
Afyon kiralık daire fiyatları ne kadar?

Afyon, Ege Bölgesi’nin İç batı Anadolu bölümünde yer alan 715 bin 693 nüfusa sahip olan bir şehirdir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken şehirde toplam 18 ilçe bulunuyor.

O ilçeler ise şöyle; Merkez, Sandıklı, Dinar, Bolvadin, Sinanpaşa, Şuhut, Emirdağ, Çay, İhsaniye, İscehisar, Sultandağı, Çobanlar, Dazkırı, Başmakçı, Hocalar, Bayat, Evciler ve Kızılören. 2017 TÜİK verilerine göre, şehrin en kalabalık ilçesi Merkez, en az nüfuslu ilçesi ise Kızılören oldu. Eskişehir, Konya, Isparta, Denizli, Uşak ve Kütahya illerine yakın bir konumda olan Afyon’u öne çıkaran başlıca yerler ise şöyle; Karahisar Kalesi, Afyon Mevlevihanesi, Anitpark, Afyonkarahisar Müzesi, Frig Vadisi Tabiat Parkı ve Başkomutan Tarihi Milli Parkı. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Afyon, termal turizm potansiyelinin yüksek olduğu yerlerin başında geliyor. Kaplıcaları, zengin tarihi, alternatif turizm çeşitliliği ile dikkat çeken Afyonkarahisar’da, Gazlıgöl Termal Turizm Merkezi, Sandıklı-Hüdai Termal Turizm Merkezi, Ömer-Gecek Termal Turizm Merkezi ve Bolvadin-Heybeli Termal Turizm Merkezi, Turizm Bakanlığı tarafından turizm merkezi olarak ilan edilen yerlerden. Afyon’un demiryollarının önemli kavşak noktasında olması; şehre kara, demir ve havayolu ile ulaşımın sağlanması bölgenin avantajlarının başında geliyor.  Yeni projelerin artış gösterdiği Afyon’da emlak piyasası da önemli bir yere sahip. Bölgede yaşayanlar ve yaşamak için gelenler kiralık daire ilanlarını ve fiyatlarını yakından inceliyor. Peki, Afyon projeleri neler? Afyon kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte Afyon’da kiralık daire arayanlar için önemli bilgiler…

Afyon projeleri

Hızla gelişmeye devam eden Afyon’da yeni projeler artıyor. Bölgede tamamlanan ve devam eden pek çok proje mevcut. Afyon şehrinde devam eden projeler ise şöyle; Akıllı Kavşak Yönetim Sistemi, Cumhuriyet Kent Meydanı, Cumhuriyet Mh. Spor- Gençlik Rekreasyon Alanı, Doğal Taş Müzesi, Hazerfen Celebi Planeteryum (Uzay Evi), Karayolları Parkı, Tren İstayonu – Fuar Alanı Alt Geçiti ve Termal Park.

Afyon kiralık daire fiyatları

Afyon’da Afyon Kocatepe Üniversitesi bulunuyor. Her yıl bölgeye eğitim-öğretim için öğrenciler kiralık daire talebinin artmasına neden oluyor. Özellikle öğrenciler ve bölgeye çalışmak için gelenler kiralık daire fiyatlarını yakından takip ediyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Afyon kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 454 TL, maksimum 756 TL arasındayken, ortalama kira fiyatı 605 TL olarak gösteriliyor. Afyon’da kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi, bir başka deyişle amortisman süresi ise 25 yılı buluyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN