AK Parti Kırşehir Merkez İlçe Başkanı Belli Oluyor

3 Aralık 2019

Geçtiğimiz haftalarda Ak Parti Kırşehir merkez ilçe başkanı Bilgehan Altaş’ın istifasının ardından herkes yeni merkez ilçe başkanının kim olacağını merak ediyordu.

AK Parti genel merkez teşkilat başkan yardımcısı Erkan Kandemir ve beraberindeki heyet Kırşehir’e gelerek yeni merkez ilçe başkanı için temayül yoklamasına gitti.Bu sırada eski Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin yardımcısı da olan Veli Şahin’in merkez ilçe başkanı olarak atandığı iddia edilmişti.Bunun üzerine il teşkilatında bir takım partililer Ankara’dan gelen heyete tepki göstermişlerdi.Bunun üzerine kararlarını erteleyen heyet saha çalışması ile birlikte bir de Kırşehir’de bulunan STK ve çeşitli kuruluşlarla da görüştü. Ardından Erkan Kandemir durumu raporlayarak Ankara’ya döndü.

GENEL MERKEZE 5 KİŞİ ÇAĞRILDI

Temayül ve saha çalışmasının ardından Ankara’ya dönen heyet tuttukları raporu Genel Merkeze sundular.Ardından Kırşehir’den 5 İsim mülakat için genel merkeze çağrıldı ; Avukat Ali Demir , İnşaat Mühendisi Serhat Duran , Avukat Halil Atak , Avukat İbrahim Çelik ve Avukat Birkan Orkun Öztürk.Merkez ilçe başkanlığına atandığı iddia edilen Veli Şahin ise görüşmeye çağrılmadı.

Genel merkez kararını açıklamak için ince eleyip sık dokudu.Ancak söz konusu atama ile ilgili kritik müdahaleler yapılınca son karar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bırakıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İngiltere’ye gitmeden önce AK Parti Kırşehir Merkez İlçe Başkanını belirlediği ve yeni başkanın yarın ya da Perşembe günü açıklanacağı iddia edildi.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN