Ak Parti Kırşehir’de Aday Gösterecek mi ?

1 Aralık 2018

2019 yerel seçimlerine Cumhur İttifakı çatısı altında girecek olan AKP ve MHP adaylarının büyük çoğunluğunu açıkladı. İstanbul, İzmir ve Ankara’da aday çıkarmayan MHP’nin tutumuna AKP jestle karşılık vereceğini duyurmuştu. Partilerin açıkladığı listelere bakıldığında, MHP’ye jest yapılması muhtemel iller arasında Kırşehir de yer alıyor. Kırşehir , Kütahya, Erzincan, Aydın ve Zonguldak,  Erdoğan’ın açıkladığı 60 il arasında bulunmuyor.

24 Haziran 2018 Genel Seçimleri’ne Cumhur İttifakı çatısı altında giren Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere de ittifak yapma kararı aldı. İttifak kapsamında seçimin kilit noktası olan üç büyük il İstanbul, İzmir ve Ankara’dan MHP aday çıkarmayacağını açıklamış AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MHP’nin bu hamlesine ‘jestle’ karşılık vereceklerini açıklamıştı.

AKP’nin geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde toplam 60 ilin adayını açıklamıştı. MHP ise bugün 9’u il 41’i ilçe olmak üzere toplam 50 belediye başkan adayını açıkladı. MHP daha önce de 5 ilin belediye başkan adaylarını açıklamıştı.MHP’nin Kırşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Onur Köksal olarak açıklanmıştı.

Son Dakika! MHP Lideri Devlet Bahçeli’den Adaylık açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli, “Çalışmalar olumlu ve verimli, ittifak iyi gidiyor.Cumhur ittifakı içinde gönül vardır, karşılık saygı vardır. Saygı içinde jestler olacaktır” dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Devlet Bahçeli, “Cumhur İttifakı iyi gidiyor, karşılıklı jestler olabilir. Gelişmeler olumlu” ifadelerini kullandı.

 [poll id=”16″]

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN