AK Parti’de Sıcak Saatler ! 7 Belediye Başkanının İstifası İstenecek

1 Kasım 2017

Kadir Topbaş, Melih Gökçek gibi ses getiren istifaların ardından son olarak istifa eden Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un ses getiren tepkili açıklamalarıyla sallanan siyaset gündemi bir iddia ile daha çalkalanıyor. CNNTürk’te yer alan habere göre, Kanal D muhabiri Seçil Özer yaptığı araştırmalar sonrası 7 ilde daha belediye başkanlarının istifasının isteneceğini aktardı.

AKP’de değişim rüzgarı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın ‘metal yorgunluğunu kabul edemeyiz’ sözleriyle başlamıştı. Beş büyükşehir belediye başkanlarının istifası istenmiş ve bu başkanlar art arda istifa etmişlerdi. Şimdi ise Ankara kulislerinde konuşulan yeni bir iddia var: 7 ilde daha belediye başkanlarının istifası istenecek.

DEĞİŞİM RÜZGARI BUNUNLA KALMAYACAK’

İstifaları istenen başkanlar Kadir Topbaş, Melih Gökçek, Ahmet Edip Uğur, Recep Altepe, Faruk Akdoğan, Mehmet Keleş art arda görevlerini bırakmışlardı. Ama kulislerde AKP’deki değişim rüzgarının bununla kalmayacağı konuşuluyor. Biraz ara verilse de kasım ayından sonra istifasının istenileceği 7 başkanın daha olduğu iddia edildi. Haberde, kulislerde, ‘Gaziantep, Antalya, Trabzon, Ordu, Uşak, Nevşehir , Afyonkarahisar Büyükşehir Belediye Başkanları’nın istifalarının isteneceği iddialarının olduğunu aktarıldı.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN