Ali Babacan ”DEVA” Olur mu ?

8 Mart 2020
Ali Babacan ”DEVA” Olur mu ?

AK Parti’den ayrılan Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan uzun sürenin ardından üzerinde çalıştığı partisini çarşamba günü açıklayacak.Babacan’ın kuracağı partinin adının ise Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) olacağı öğrenildi.

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de destek verdiği Ali Babacan’ın uzun süredir merak edilen parti çalışmalarının sonuna gelindi.Babacan’ın Çarşamba günü partisini kuracağı partinin adının Demokrasi ve Atılım Partisi yani kısa adıyla ”DEVA” Partisi olacağı öğrenildi.

SADULLAH ERGİN, NİHAT ERGÜN VE BEŞİR ATALAY GİBİ İSİMLER VAR

Ali Babacan’la birlikte Sadullah Ergin, Nihat Ergün ve Beşir Atalay gibi isimlerin de kurucuları arısında yer alacağı yeni partinin kuruluş dilekçesi çarşamba günü İçişleri Bakanlığı’na verilecek. Babacan’ın Deva Partisi’nin kurucular kurulunda halen Meclis’te görev yapan bazı milletvekillerinin de yer alacağı öğrenildi. Kurucular arasında daha önce farklı partilerde siyaset yapan, liberal-demokrat çizgiye yakın bazı isimlerin de olacağı belirtildi. 11 aydır parti kuruluşunda aktif olarak yer alan AKP’li eski milletvekili Osman Can ise partide yer almayacağını açıkladı.

YORUMLAR
BU HABERİ PAYLAŞ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN