Ankara’da Üst Düzey Üç Yabanlılı

28 Haziran 2018
Ankara’da Üst Düzey Üç Yabanlılı

Kırşehir’in en büyük Türkmen Aşiretlerinden Yabanlı Aşireti  Ankara’da üst düzey 3 devlet adamıyla temsil ediliyor.

Kırşehirlilerin Ankara bürokrasisine hakim olduğu bilinen bir gerçek.Kırşehir’in en büyük Türkmen Aşiretlerinden Mucur’a bağlı Yabanlı Aşireti’ne mensup 3 üst düzey devlet adamı görev yapıyor.22 dönem milletvekillerinden Hacı Turan geçtiğimiz 24 Haziran Seçimlerinde Ankara’dan aday olarak Türkiye Büyük Millet Meclisine girdi.Hacı Turan Yabanlı Köylerinden Kızıldağ Yeniyapan köyü nüfusuna kayıtlı.Geçtiğimiz yıl ise istifa ettirilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten boşalan koltuğa oturan Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ın yerine Sincan Belediye Başkanı olan  Murat Ercan ise Yabanlı Köylerinden Karaarkaç Köyü nüfusuna kayıtlı.Türkiye’nin Başkenti Ankara’nın merkezi sayılan Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır da 2016 yılında görevine başlamıştı.Kadir Çakır da yine Hacı Turan ile aynı köyden.

HACI TURAN KİMDİR ?

1968 yılında Kırşehir ili Mucur ilçesinde doğan Hacı Turan ilk, orta ve lise öğretimini Kırşehir’de; Yükseköğretimini ise Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı.

Üniversite yıllarında öğrenci başkanlığı görevlerinde bulundu. Halen İşletme alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Birçok kurumda Yöneticilik yapan Hacı Turan, aile şirketinde yönetim kurulu başkanlığı yapmaktadır. Fazilet Partisi Kırşehir İl Başkanlığı, AK Parti İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 22. Dönem Kırşehir Milletvekilliği yapan Hacı Turan 24 Haziran’da Ankara’dan 27. dönem Milletvekili seçildi. Evli ve 3 çocuk babası olan Turan Arapça ve Fransızca bilmektedir.
MURAT ERCAN KİMDİR ?
1974 yılında Mucur ilçesinde doğdu. Ancak uzun zamandır Ankara’da yaşıyor. Eğitim hayatı Ankara’da geçti. Liseyi Keçiören’de tamamladı. Yüksek öğrenime Gazi Üniversitesi’nde devam etmiş. Eczacılık eğitimi aldı. Eğitimi eczacılıkla sınırlı değil Ercan’ın. Çankaya Üniversitesi’nde hukuk tahsili yaptı. Siyasete ilgisinden dolayı Atılım Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi eğitimi almış. AK Parti Ankara İl Başkanlığı’na bağlı olarak çeşitli görevlerde bulundu. Mahalle Temsilciliği, İlçe Başkan Yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Sincan Belediye Meclisi üyesi oldu. Sincan’da Murat eczanesini işleten Ercan 2017 yılında Sincan Belediye Başkanı oldu. Evli ve 3 çocuk babası.
KADİR ÇAKIR KİMDİR ?
 Kırşehir’in Mucur İlçesinin Kızıldağ Yeniyapan Köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırşehir’de tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini puan türünde il birincisi olarak kazandı. Mezun olduktan sonra kaymakam adaylığı sınavını kazanarak, Konya Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine başladı. İngiltere’de 8 ay süreyle dil eğitimi için bulundu. İkizdere, İyidere ilçelerinde kaymakam vekilliği, Sarıveliler, Dodurga, Gürpınar, Türkeli ve Eldivan ilçelerinde kaymakamlık görevlerinde bulundu. İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığında, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. Yurt içinde ve yurt dışında pek çok mesleki eğitim programına katıldı. 1 Aralık 2016 tarihli kararname ile Çankaya Kaymakamlığına atandı. Evli olup bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.
YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN