Ankara’nın 10 Milyarı Heba Oldu

21 Aralık 2018
Ankara’nın 10 Milyarı Heba Oldu

Seçimi en az yüzde 52 oyla kazanacağını söyleyen Mansur Yavaş, ‘Gökçekli yıllar, Ankara için kayıptır’ dedi.


CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, yerel seçimi en az yüzde 52 oyla kazanacağını belirterek, “Gökçekli yıllar, Ankara için kayıptır. Sadece 5 milyar lira Ankapark’a gitti. Otopark, billboard, hafriyat gelirlerindeki kayıplara bakarsak 10 milyar lira çöpe gitti. Bu parayla ucuz su ve ulaşım olurdu” dedi.

’10 MİLYAR LİRA ÇÖPE GİTTİ’

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Mansur Yavaş, “2014 seçiminde, bana oy vermeyen seçmenlerin seçtikleri Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, Ankara’nın yaklaşık 10 milyar lirasını heba ettiğini görüyoruz. Verdiğiniz oyun vebali vardır. 2014’teki seçimde Melih Gökçek’e oy vermekle fakir-fukaranın ulaşımı da suyu da pahalıya mal oldu. Sadece 5 milyar lira Ankapark’a gömüldü. Otopark, billboard, hafriyat gelirlerindeki kayıplara bakarsak 10 milyar lira çöpe gitti. Oysa bu parayla borcu kalmadığı gibi su ve ulaşım hizmetleri daha ucuz yapılır. Ankaralının cebinden daha az para çıkardı” dedi.

‘EN AZ YÜZDE 52 ALACAĞIM’

“Ankara’da kutuplaşmış bir siyaset var. Ankara için toplumun her kesiminin bir araya gelmesi lazım” diyen Yavaş, “Bunu, önceki seçimde daha iyi anlatabilseydik yüzde 50’yi bile aşardık. Seçimde bir güç birliği yapıyoruz. Allah’ın izniyle seçimi kazanacağım. Bunun için en az yüzde 52 oy alacağımı tahmin ediyorum. Seçimi kazanacağımdan da eminim” dedi.

‘AKP’NİN ADAYINDAN DA OY İSTEYECEĞİM’

“Herkesin oyuna talibim” diyen Yavaş, “AKP’lilerden de oy isteyeceğim. Hatta, Mehmet Özhaseki ile bir araya geldiğimizde de oy isteyebilirim” dedi.

‘GEÇEN SEÇİMDE SANDIK GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYAMADIK’

“Geçen seçimde ilk defa bir araya geldiğimiz için koordinasyon hatası ve eksikliklerimiz oldu” diyen Yavaş, “Bunların neler olduğunu biliyoruz. ‘Keşke şunu şöyle yapsaydık’ dediğimiz konular var. Şimdi onların ne olduğunu biliyoruz ve buna göre planlama yapacağız. Bunların başında sandık güvenliği geliyor. Şunu itiraf etmeliyim ki, geçen seçimlerde sandık güvenliği konusunda başarılı olamadık” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN