Bu Ameliyatlar Guinness Rekorlar Kitabına Girecek

13 Haziran 2019
Bu Ameliyatlar Guinness Rekorlar Kitabına Girecek

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde aynı anda 5 hastaya karaciğer nakli yapılıyor.Aralarında Kırşehirli Doktor Volkan İnce’nin de bulunduğu ekip Guinness rekorlar kitabına başvurdu.

Malatya’da İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi , eş zamanlı olarak 5 karaciğer nakil ameliyatı yaptı.13 saatlik operasyonların ardından 5 naklin de başarıyla tamamlandığı bildirildi.10 ayrı odada gerçekleştirilen ameliyatlardan birini de Kırşehirli Doç. Dr. Volkan İnce gerçekleştirdi.

Doç. Dr. Volkan İnce konu ile ilgili açıklamasında “Ameliyatlar şeffaf bir şekilde tamamlandı ve kayıt altına alındı. Bütün ameliyatlar görüntü kaydına alındı. Bu üstün başarılı ameliyatları gerçekleştiren, aramızda olan bütün ekibimize teşekkür ediyorum, gurur duyuyorum. Ülkemiz için büyük kazanç olduğunu ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

TIP TARİHİNE GEÇECEK

Ameliyatlar, Prof. Dr. Şükrü Emre, Azerbaycan’dan Prof. Dr. Nuru Bayramov, Malatya Valisi Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli ve noter şahitliğinde gerçekleştirildi.

Guinness Rekorlar kitabı için başvurulan ameliyatlar tıp tarihine geçecek.

YORUMLAR
Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN