Bu Meydana Çıkmak Yürek İster

24 Mart 2019
Bu Meydana Çıkmak Yürek İster

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Cacabey’de düzenlediği mitingle halka hitap etti.

İl ve İlçelerden de çok sayıda vatandaşın katıldığı mitingde konuşan Yaşar Bahçeci , ”Bu meydan şehrin kalbidir.Bu meydan er meydanıdır.Bu meydana çıkmak yürek ister.Bu meydana herkes çıkamaz.” diyerek rakiplerine gözdağı verdi.

İŞTE YAŞAR BAHÇECİ’NİN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI

”2009’dan Önce Çöp Vardı”

2009 seçim kampanyasında hiç unutmam hep anlatıyorum, bir ve toplantısında Yenice Mahallede o 13 proje kitapçığımız vardı hatırlarsanız. Bir teyzemiz var onlara bakıyor bana gülümsüyor kafasını sallıyor dedim ki ”teyzeciğim ne oldu neden kafanı sallıyorsun”. ”Oğlum dedi evladım dedi pek de gençmişsin ama pek hayal perestmişsin”. Dedim ki teyzeciğim niye hayalperest olalım, bunlar hayal değil bunların hepsini gerçekleştireceğiz. Teyzemiz ne dedi biliyor musunuz? ”Çık da dışarı bir bak, tozdan pencerelerimizi açamıyoruz,  çamurdan dışarı çıkamıyoruz, çöplerimiz alınmıyor , temizlik yapılmıyor” dedi, sen bu projelerin hepsini değil 2 3 tanesini yapsan senin heykelini dikerler bu şehirde dedi. Ama biz 2 3 tanesini değil  10 yılda 99 büyük proje gerçekleştirdik. Peki bugün heykelimiz dikilsin istiyor muyuz asla asla. Ne istiyoruz biliyor musunuz sadece takdir edilmek istiyoruz bu kadar emeğe bu kadar işe bu kadar projeye sahip çıkılsın istiyoruz. Kırşehir çalışana sahip çıksın istiyoruz bunu istiyoruz.

           Lütfen 2009’a bir dönelim tekrar dağına tepesine çöp atan şehir değil miydik yıllarca, kervansaray dağlarına çöp atmaz mıydık? İkiz arası deresine kanalizasyon akıtmaz mıydık? Şehrimizin alt yapısı iflas etmiş durumdaydı. Terminalimiz pislik içindeydi, Pazar yerimiz çökmüş durumdaydı ne yol vardı ne kaldırım vardı çocuklarımızı götüreceğimiz bir park bile yoktu. Şehrin meydanı bile yoktu, meydanı hatırlayın bütün partili kardeşlerime sesleniyorum yıllarca parti liderleri geldiğinde solcuysa Ankara Caddesinde , sağcıysa Terme Caddesinde yolları kapatıp miting yapmadık mı? Yakışıyor muydu bize? Şimdi Cacabey meydanındayız ! bugün de tarihi bir günümüzü yaşıyoruz. İşte bu meydan da artık herkes toplantılarını yapıyor, festivallerimizi yapıyoruz, mitinglerimizi yapıyoruz Milli bayramlarımızı kutluyoruz öyle değil mi?  kafeler oluştu etrafında meydanı daha da geliştireceğiz daha da ileriye taşıyacağız. Ama burayı yaparken nasıl ağzımdan burnumdan getirdi birileri,” Niye ağaç yok niye yeşil değil ”. Hep anlattım meydanda ağaç olmaz meydan toplanma yeridir ,miting yeridir dedim. Dünyanın bütün meydanlarını inceleyin bakın ve ondan sonra konuşun dedim. Ama hep birileri oldu ya böyle ne yapsan bi türlü yaranamıyorsun her şeye kulp takıyorlar Ben onlara kulpçu diyorum. İşleri güçleri kulp takmak memlekete hiç bir faydaları yok. Memlekette bir çekirdekleri yok ama işleri güçleri çalışanın paçasından çekmek. Müsaade edecek miyiz onlara? Allah’ın izniyle işte Cacabey meydanından onlara gözdağı veriyoruz. Bu memleketin kötülüğü için çalışanlara tek dertleri kendilerine mevki makam elde etmek olanlara kendi partilerinden başka gözü hiç bir şey görmeyenlere Cacabey meydanından GÖZ DAĞI veriyor Kırşehirliler.

”10 Yıldır Eziyet Ettik mi ? ”

           Bakın Yıllarca Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün anıtı bu yolun ortasında durdu öyle değil mi? getirdik şehrin kalbine işte sağımızda duruyor artık törenler burada yapılıyor, insanlarımız burada çelenklerini koyuyor. Atatürk’ ü sevmek Atatürkçülük ona değer vermek değil mi? o na kim değer verdi biz değer verdik hep söylüyorum Atatürk’ de bizimdir Abdulhamithan da bizimdir Fatih Sultan Mehmet han da bizimdir Yavuz Sultan selim de bizimdir Ertuğrul gazide bizimdir Osman Gazi de bizimdir biz her şeyimize sahip çıkıyoruz bunlar bizim atamızdır. Onun için hiç bir zaman tartışma konusu yapmadık asla da tartışma konusu yapmayız.

           Bakın 10 yıldır bu işleri yaparken asla bir ayrım yapmadık, kimseyi kimseden ayırmadık işte bugün bu meydandan soruyorum ve sesleniyorum Yaşar Bahçeci 10 yıldır siyasi görüşünden dolayı fikrinden dolayı hiç bir vatandaşımıza eziyet etti mi, belediyemiz 10 yıldır hiç kimseyi kimseden ayırıp haksızlık yaptı mı, asla yapmadık. Çünkü ben hep söylüyorum insanlar farklı düşünebilir partilerimizde farklı olabilir ama bizi bir arada tutan şey ne ortak menfaatlerimiz Kırşehirli olmamız.

”Belediyemizde Rüşvetin ”R” si yok

           Hep söylüyorum bakın bugün bizim sınav günümüzdür, 31 Martta biz bir sınava gireceğiz notu kim verecek siz vereceksiniz, Kırşehirliler verecek öğretmen sizsiniz öğrenci biziz. Şimdi bu sınavda neye bakmak lazım Yaşar Bahçeci 10 yıldır belediye başkanı işini iyi yaptı mı? diye bakmak lazım değil mi Elhamdüillah biz on yıldır verdiğimiz her sözü gerçekletirdik mi?  sizler şahitmisiniz ? Kent parkı yaptık mı?  Meydanımızı yaptık  mı? 40 yıldır kimsenin elini sürmediği alt yapı problemlerini çözdük mü?  pazarımızı terminalimizi inşa ettik mi?  55 tane parkımızı yaptık mı? kültür sanat merkezimizi orada duruyor yaptık mı?

DCIM\100MEDIA\DJI_0044.JPG

            Biz şehrimizin bütün problemlerini çözdük şehrimizi geliştirdik ve güzelleştirdik. Bunları yaparken sizin içinizden hiç kopmadık, Türkiye’ nin en kolay ulaşılabilir belediye başkanı olmak ile övündüm hep. Kapımız hep size açık oldu gönlümüz hep size açık oldu, hep sizin içinizde olduk asla size tepeden bakmadık. düğünlerimizi cenazelerimizi asla ihmal etmedik. İnsanlarımızın hep içinde olduk okullarımızı gezdik, esnafımızı hep ziyaret ettik, hep halkın içinde olduk, Şahitsiniz değil mi? Allahın izniyle.

            Hep şeffaf olduk yaptığımız bütün işleri halkımızla hep paylaştık, yaptığımız bütün ihaleleri internetten hep paylaştık ve her yıl düzenli olarak hesap verdik, düzenli olarak istişare toplantıları düzenledik. Toplumun her kesimiyle yaptığımız ve yapacağımız her şeyin bilgisini verdik. Mali durumumuz personel durumumuz borcumuz alacağımız hepsini toplumla paylaştık ve bu 10 yıl boyunca asla dürüstlüğümüzden taviz vermedik. 830 trilyon yatırım yapmış bir belediyeyiz bir tane bile elhamdüillah yolsuzluk dosyamız yok ne benim ne de arkadaşlarımın. Biz dürüstlüğümüzü her şeyin üzerinde tutuyoruz. Belediyemizde asla rüşvetin R si yok. Çok şükür 10 yıldır bu belediye de 1 tane rüşvet vakası yaşandı mı? asla yaşanmadı biz orada olduğumuz sürece de yaşanmaz.

DCIM\100MEDIA\DJI_0057.JPG

            Zaman zaman bu şehirin rant şebekeleri hep hedefi kardeşinize koydu, hep düşmanlık ettiler şimdi de seçim geldi ya onlar yine bize düşmanlık ediyorlar. Onlar kendilerine yeni sığınaklar arıyorlar. Dertleri ne sadece kendi çıkarları, ama bu kardeşiniz asla onlara prim vermedi. Siz benim arkamda böyle durduğunuz sürece asla onlar belediyenin kapısından bile içeri giremeyecekler hiç endişeniz olmasın.

Kırşehir için hazırladığımız birbirinden güzel 41 projeyi hayat geçireceklerini kaydeden Başkan Bahçeci, 140.000 öz nüfusumuz bizim. Mülteciler bu rakama dahil değil. CHP’li , İYİ partili kardeşlerime sesleniyorum. Şehrimiz son elli altmış yılda bizim on yılda yaptığımız kadar yatırım yapılsaydı bu şehre, her on yılda yarı yarıya büyüseydi elli altmış yılda ne olurdu bu şehir. Biz asal geçmişe ağıt yakmadık. Hep ileriye baktık. Sizler 31 Martta işin ehli olan bu kardeşinize sahip çıkacaksınız ve bir beş yıl daha Kırşehir’imize hizmet edeceğiz. Kırşehir’imizin alt yapısını komple yeniledik. Esnaf kardeşlerimizden bize kızanlar oldu. Onları işlerine biraz zarar verdik ama haklarını helal etsinler. Biraz sıkıntı çektik, biraz toz oldu, çamur oldu, işlerimiz aksadı 2009 ve 2014 güvendiğiniz için bana yetki verdiniz. Ben bu güveni kötüye kullanmadım hiçbir zaman. Bende başkalarının yaptığı gibi üstünü körler giderdim. Biz doğru olanı yatık.  Yollar daraldı diye kulp takmaya çalışıyorlar. Ankara Caddesi, Terme Caddesi, Lise Caddesi üç, dört  şeritli de bizim mi haberimiz yok. Yine iki şeritli daralan bir  şey yok. Daralan onların kendileri. Biz hizmet ettikçe birileri sürekli daralıyor. Asla daralmasınlar biz onlara da hizmet edeceğiz.

”Bunda Benim Suçum Ne ? ”

Akıllı şehir uygulamamız Mayıs’ta bitecek diyen Başkan Bahçeci, Akıllı durak bittiğinde hatalı parklarda sona erecek. Türkiye’de olmayan modern ulaşım sistemini Kırşehir’de kurduk. Bunu daha da yaygınlaştıracağız. Akıllı duraklarımızı tüm Kırşehir’e yaygınlaştıracağız. Yapacak çok işimiz, kaybedecek zamanımız yok. Başka görüşten kardeşlerime sesleniyorum. Hizmetin partisi olmaz. Kent parka hepimiz gidiyoruz. Otobüslere hepimiz biniyoruz. 700 Ahi Evran Külliyesi ile gurur duymuyor muyuz.  Bu başarı Kırşehir’in başarısı. Bu başarı Kırşehirlilerin başarısıdır. Ne kadar gurur duysanız azdır.  Seçim çalışmaları boyunca herkese gidiyor, her yere ulaşıyorum. Başkanım sen hizmet etmedin diyen hiç kimse yok. Bahane uyduranlar EYT, Pazar fiyatları gibi bahane uyduruyorlar. Bunda benim suçum ne. Ben hizmetlerimle sizlerin karşısındayım. Bizim için bakmamız gereken şey hizmetler. Farklı görüşten hemşerilerim bana bu hizmetlere karşılık bugün sahip çıkmayacağız da ne zaman sahip çıkacağız diye o kadar çok hemşerilerimle karşılaştım. Çıraktık kalfa olduk, şimdi ustalık zamanı. Çırakla usta bir olur mu olmaz. Yeni projelerimiz hepsi on yıllık tecrübe ile hazırlandı. Kırşehir’i çok daha ileriye taşıyacak. Cacabey meydanından ilan ediyorum 41 Projenin hepsi değil sadece yarısını gerçekleştirelim beş yıl sonra nüfusumuz 250.000 olacak. Yapacak çok işlerimiz var. Bu işleri kim yapacak, tabii ki biz yapacağız. Kırşehir çok büyüyecek. Benim şehrimin gençleri on yılının sonunda geleceğe daha umutla bakıyorlar.

”Kafalar Karışıktı Ama Taşlar Yerine Oturdu”

2009 Belediye Başkanı oldum, organize sanayi ne durumdaydı biliyor musunuz ? Organize Sanayinin yolu yoktu yolu yoz ve çamur içerisindeydi, doğalgazı yoktu , elektrik alt yapısı iflas etmişti.Organize sanayimizin kapısı bile yoktu.Şimdi gidin bir organize sanayiye bakın.Şimdi bu 10 yılda organize sanayinin bütün sorunlarını çözdük.

Petlas’ın sahibinden yazılı imzalı taahhütname aldık.Organizeyi yanıma getirirseniz ”Ben buraya Petlas kadar büyük bir fabrika yapacağım” dedi.Mustafa Varank bakanımız talimatı verdi planlar başladı hayırlı uğurlu olsun.Şimdi size soruyorum arkamda hükümet olmasaydı ben bu işi becerebilir miydim ? Buranın sadece kamulaştırılması 100 trilyon tutuyor , buna gücümüz yeter mi , yetmez !

Her seçimde birileri çıkıyor ”Herkese iş diyor”Kapı kapı geziyorlar ”işsiziniz varsa işe alacağız” diyor ama çok şükür benim halkım lafa değil söyleyene bakar.Bunların dedikleri olsaydı bugün Kırşehir’de , Türkiye’de işsizlik olur muydu ? Belediye fabrika yapmaz , alt yapıyı yapar , organizeyi yapar , buraları geliştirir , yatırımcıyı teşvik eder , şehri güzelleştirir.Şimdi Kırşehir göç alan bir şehir haline geldi.

2-3 ay önce biraz halkımızın kafası karışıktı ama çok şükür 2-3 haftadır taşlar yerine oturdu.Anketlerimizde de Allah’ın izniyle seçimi kazanacağız , hiç endişeniz olmasın ama ben sizden birşey isteyeceğim ; hani dedik ya seçimler hesap sorma zamanıdır.Seçimler aynı zamanda dertleşme zamanıdır.Ankara’daki yatırımları takip ederken elim güçlü olsun istiyorum.Diğer vilayetlere bakın Allah aşkına ; Yozgat’a, Nevşehir’e , Niğde’ye ,Kırıkkale’ye , Aksaray’a bakın bizim yaptığımız şu hizmetleri ve yatırımları görebilir misiniz ? Onlar yüzde 60 -70 oy alıyorlar.Yaşar Bahçeci Türkiye’de olmayan işleri başarıyor hem de Kırşehir gibi bir şehirde, kıt imkanlarla ama yüzde 45 oyu alana kadar göbeğimiz çatlıyor bunda bir terslik yok mu ? Şimdi ben sizden yüzde 60 oy istiyorum.Bana yüzde 60 oy verin Ankara’dan alamayacağım hiçbir yatırım yok.

Çevre yolumuzu takip edeceğiz , yeni 200 yataklı hastanemizi yapacağız , üniversitemizi daha çok geliştireceğiz, Petlasımızı büyüteceğiz , organize sanayimizi Mucur istikametine büyüteceğiz, sonra Mucur Belediye Başkanımızla oturacağız , Mucurla Kırşehir’i birleştireceğiz hiç endişeniz olmasın.

”Versin Onu Boşarım Dedi”

Şimdi bu teyzelerimiz var ya teyzelerimiz , bu hanımefendileri Allah başımızdan eksik etmesin.Sadece hanımlarla , çocuklar oy verse Yaşar Bahçeci yüzde 80 oy alır.Biraz bu işi erkekler bozuyor ama ne yapalım atsan atılmaz satsan satılmaz.3 hafta önce bir ev toplantısına gittim.Orada bir beyefendi biraz da sinirli duruyor böyle ben anladım bana çatacak bu…Konuşmam bitti kocaman bir liste çıkardı dedi ki ”sana bu soruları hazırladım ama baştan söyleyeyim sana oy vermeyeceğim.”Peki Allah razı olsun sor sorularını dedim.İşte bu bildiğiniz dedikodular var ya her seçimde uydurdukları ; ”Belediye borç batağında, EYT , yol daraldı , şu bu hepsini sordu.Hepsine tek tek cevap verdim.Dedim ki ; şimdi fikrin değişti mi ? ”Yok” dedi ”baştan söyledim ya oy vermeyeceğim” dedi.Neyse canın sağolsun yenge hanım oy verir nasıl olsa dedim.”Versin” boşarım onu dedi.Meğerse yenge hanım da yan odada bizi dinliyormuş.İçeri bir hışımla girdi ,”Sen kimi boşuyorsun” dedi.

CHP’li , İYİ Partili , MHP’li kardeşlerime de sesleniyorum , ”Gelin bu çorbada sizin de tuzunuz olsun.” Bu çorbada ne kadar hemşehrimizin tuzu olursa bu çorba o kadar lezzetli, bereketli olur.Benim en büyük eserim sizin gönlünüze girmek ve sevginizi kazanmak.

Şimdi 1 hafta boyunca işi sıkı tutmaya devam edeceğiz.Kafası karışık olanlara , küskün olanlara diyeceğiz ki , ”kardeşim kırılmış , küsmüş olabilirsin ama bu mesele kişisel bir mesele değil.Çünkü bu mesele memleket meselesi.”

Bugün Cacabey Meydanı tarihi günlerden birisini yaşıyor.Cacabey Meydanımız bugün Cumhurbaşkanımızdan sonraki en büyük kalabalığı topladı.Hepinize teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR
YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Cacabey Meydanı tarihi günlerden birisini yaşıyor.Cacabey Meydanımız bugün Cumhurbaşkanımızdan sonraki en büyük kalabalığı topladı.Hepinize teşekkür ediyorum.” Gerçekten yaşar bey bunları mı söyledi inanılması çok güç bir açıklama
    24 Mart 2019 18:00

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN