CHP Milletvekili Ali Yiğit’ten Vahim Açıklama

17 Kasım 2016

CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, Türkiye’nin Avrupa Birliği kapısından uzaklaştığını belirterek Avrupalı olmayan uygun İzmir’in gerekirse Türkiye’den ayrılabileceğini belirtti.

Adeta HDP ile aynı amaca hizmet etme yolunda ilerleyen ve Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu partinin arka bahçesini PKK ve HDP’ye açtığını bu açıklamayla gözler önüne seren Yiğit yapmış olduğu açıklamada , ”Aklını orada kiraya vermiş AK Parti milletvekilleri var. CHP’li vekiller her gün orada kendi ilinin, çiftçinin sorunlarını gündeme getirmeye çalışıyorlar, ülkenin sorunlarını gündeme getirmeye çalışıyorlar ama onlar sadece geliyorlar yoklamayı veriyorlar, bir 10 dakika duruyorlar ve herkes iş takibine başlıyor. Ama bizler gidiyoruz, ilçemizin, bölgemizin sorunlarını gündeme taşımaya çalışıyoruz.”

Avrupa Birliği’ne yönelik yapılan bazı açıklamalara da tepki gösteren Yiğit, “Cumhurbaşkanı, Başbakan kafa tutuyor, Dışişleri kafa tutuyor. ‘Avrupa Birliği’ni istemiyoruz’ diyorlar. 57 yıl bu kapıda bekledik. AB’ye girmek için kanun değişiklikleri yaptık yüzlerce. Biz Avrupalı olmaya hazırız. Hele İzmirliler bu işe çok hazırlar. Orası demokrasiye açılan, Avrupa’ya açılan bir kapı gibidir. Biz bazen diyoruz ki ‘Gerekirse de İzmir ayrılsın’ yani biz istemeyiz, bu şartlarda bunlarla yaşamayı. Biz Avrupalı olmaya çalışıyoruz. Türkiye’de yaşayan demokrat, Aydın, çağdaş insanlar Avrupalı olmaya hazır” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN