Çocuklarını Spora En Çok Yönlendiren İl Kırşehir

13 Ağustos 2018
Çocuklarını Spora En Çok Yönlendiren İl Kırşehir

Kırşehir,hem spordaki başarılarıyla hem de nüfusuna oranla sahip olduğu lisanslı sporcu sayısında Türkiye’de ilk sırada yer almanın gururunu yaşıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan araştırmaya göre 229 bin 58 nüfusa sahip Kırşehir 36 bin 444 lisanslı sporcu ile nüfusa oranla en fazla lisansı sporcuya sahip il olduğu ortaya çıktı.Nüfusa oranla lisanslı sporcu sayılarında 85 bin 865 nüfusa sahip Tunceli 13 bin 230 lisanslı sporcu ile ikinci, 203 bin 541 nüfuslu Sinop, 28 bin 342 sporcu ile üçüncü sırada yer aldı.

Lisanslı sporcu sayısının yaklaşık yüzde 60 arttığını belirten Kırşehir Gençlik ve Spor Müdürü Emre Aslan, ”göreve geldiğimiz günden bugüne kadar 1,5 yılda lisanslı sporcu sayısında yaklaşık yüzde 60’lık bir artış sağladık. 24 bin olan lisanslı sporcu sayımız 36 bine ulaştı. Nüfusa oranla lisanslı sporcu sayıları bakımından Kırşehir, Türkiye genelinde birinci şehir konumunda. Bu da bizim için gurur verici bir olay. Bu birinciliği kimseye kaptırmayı düşünmüyoruz. Sayının artması ve branş çeşitliliği için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.”

Milli sporcu sayısını da bir yıl içinde 12’den 18’e çıkardıklarını belirten Emre Aslan, ”Bu bizim için büyük bir başarı.Bu başarıyı daha yükseklere taşımayı hedefliyoruz. Başarımızı devam ettirmek için altyapı çalışmalarımızı daha da güçlendireceğiz.” açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN