Cuma Köysüren , ”Mevcut Sistem Büyük Bir Aldatmaca”

22 Şubat 2019
Cuma Köysüren , ”Mevcut Sistem Büyük Bir Aldatmaca”

Sağlık Sen Kırşehir Şube Başkanı Cuma Köysüren sağlıktaki Mevcut Performans sistemi ve döner sermaye ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

”Döner sermaye dönmüyor , sistem tıkandı miadı doldu” diye Köysüren sözlerine şu şekilde devam etti, ”Performans sisteminin mantığı çok çalışana çok ücret az çalışana az ücret ödemektir. Böylece doktorlar maksimum performans ile çalışmaya teşvik edilecekti. Teoride doğru gibi görünse de pratikte beklenen sonuç gerçekleşmemiştir.
Farklı hastanede aynı hizmet puanını üretmiş doktorlar bile birbirinden çok farklı ücret almaktadır.

Sağlık hizmetleri ve teknik hizmetler sınıfında çalışanlar için ise durum çok daha vahimdir. Zaten bu grup döner sermaye sistemi içinde bir anlam ifade etmemektedir. Az da çalışsalar, çok da çalışsalar AZ ücret almaktadırlar.

Genel idari ve yardımcı hizmetler sınıfında çalışanlar ise kötünün de kötüsü durumundalar.
Ne yaparlarsa yapsınlar, alacakları ücret değişmemektedir. Onlarında döner sermaye sistemi içerisinde hiçbir değeri yoktur.”

MEVCUT PERFORMANS SİSTEMİ BÜYÜK BİR ALDATMACA DAN İBARETTİR
Doktorlar aldatılmaktadır.
Kurumlar aldatılmaktadır…
Hâsılı kelam tüm sağlık çalışanları aldatılmaktadır!

Eğitimi aynı, unvanı aynı, hizmet yılı aynı ve hizmeti aynı olan çalışanların birbirinden farklı ücret almaları haksızlıktır! Bu yapılanlar emek hırsızlığından başka bir şey değildir!!!
Bu durum sadece sağlık bakanlığına has bir durumdur.
Tüm bakanlıklarda aynı unvanda olanlar ve aynı hizmeti verenler eşit ücret alırken sağlık bakanlığında farklı ücret almaktadırlar.

Eşitler arasında bile adaleti sağlayamayan bir sistem içerisinde çalışanların çalışma barışından söz etmek mümkün değildir!!!
Buradan tüm ilgililere sesleniyoruz …
Çalışanın hakkını teri kurumadan ödeyiniz diyen bir peygamberin ümmeti olarak çalışan terinin hakkını alamamaktadır.
Bu durumu düzeltmek için döner sermaye ödemelerine KAMBUR olan sabit ek ödemeler bir an önce Genel Bütçeye alınmalı ve Döner sermaye sisteminde hakkaniyetli bir değişikliğe gidilmelidir.”

YORUMLAR
YORUMLAR 6 Yorum Yapıldı.
 • agam bizle egleniyii bu arkadaş daha öncede döner daha çok dönsün diye eşini dostunu başhekim yapmaya çalıştı.. asıl 31 mart bayramından sonra bakın siz dönenlere kimlerin koltuk kapmaca oynadığına.. ama birde atalar var ne demişler KESER DÖNER SAP DÖNER ...horoz meselesi yani ..
  26 Şubat 2019 11:10
 • bunlar gelene kadar sağlık iyiydi bunlar geldikten sonra sağlığın çivisi çıktı .. bizim saftiriklerde 3 kuruş menfat için bunlara oy verdi biz hakediyoruz arkadaşlar az bile inşallah maaşıda keserler
  25 Şubat 2019 12:53
 • bu kişi çok uyanık etrafında kendini kullandıranlar bir gün gelip biz naptık diyecekler...
  25 Şubat 2019 12:13
 • bırakın bu reklam kokan hareketleri.. sağlık umrunuzda bile değil .. genel merkezin açıklamasını al eline oku sonra kırşehir başkanı acıklamış gibi yayınla şark kurnazlığı bunlar başkana bak pehh bitirdiniz yazık oldu sağlığaa...
  25 Şubat 2019 12:08
 • Genel merkez yazmış bunlarda bizim açiklamamiz diye okuyor her il de aynı açıklama... bu hale getiren siz siniz koltuk kapmaca oynu
  23 Şubat 2019 13:38
 • Hahaha bunu yapan sizin sendika aga lariniz değil mi ? Komiksiniz
  23 Şubat 2019 01:21

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN