Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Kırşehir’den Halka Seslendi

30 Mayıs 2018

24 Haziran Seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Kırşehir’de vatandaşlara hitap etti.

İŞTE CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE’NİN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI ;

Sözlerine Neşet Ertaş’a ait sözler ile başlayan İnce, ”Ne diyordu büyük usta ‘Gönül dağı. Ben de ‘Gönül bağı’ kurmaya geldim.Ben gülmek için yandaş medyayı seyrediyorum. ‘Muharrem İnce 4 yıllık fakülteyi 8 dönemde bitirmiş’ diyor. İleri derece geri zekalılık böyle olur işte. 4 yıllık fakülte 8 dönemde bitirilir.Dün Erdoğan vatandaşa ‘Ustalık diploması verin’ diyor. Bir: Diploma vatandaştan istenmez üniversiteden istenir. İkinci, eğer büyük ustalık dönemini ona verirseniz dolar 10 lira haberiniz olsun.Ustalık, çıraklık dönemi oldu. Şimdi emeklilik dönemi. Onu emekliye gönderin.”

”KUMANDAYI DUVARA ATMA”

“Fethullah Gülen’le görüşen namerttir, ispat etmezsen namertsin” dedi. Ben de ona beraber giden kişinin bunu bana sağladığını söyledim. Zarar vermesin o kişiye diye 24 Haziran’dan sonra açıklayacağımı söyledim. Elimde bir kitap var. Nasuhi Güngör. 17-25 Aralık’tan sonra TRT Haber Dairesi Başkanı yaptı. Bu arkadaş bir kitap yazmış. Kitabın 89. sayfasını okuyorum. Erdoğan sen de dinle ama sakın kumandayı duvara atma. “Erdoğan 2000 yılı Mayıs ayında uzun süredir orada yaşayan Fethullah Gülen ile bir araya geldi” Yani 200 yılının mayıs ayında Erdoğan’ın Gülen’le görüştüğünü kendisinin yakın arkadaşı yazmış. Bana 100 bin liralık dava açmış. Darphaneyi sana bağlayalım da sıcak sıcak ye bari. Muharrem İnce’ye 100 bin liralık dava açtın da, arkadaşına dava açtın mı ya da tekzip ettin mi sen. Erdoğan kitap okumuyor. Heralde arkadaşları o kısmı çıkarıp özet vermişler.Muharem İnce bir şey söylüyorsa doğrudur. İşkembe-i Kübradan atmam. Altını doldururum, belgesini alır öyle konuşurum.”

İNCE’DEN 3 VİDEO

“Dün video izlettiriyor meydanda. Sayın Kılıçdaroğlu’nun karşısına aday olarak çıkmışım. Siyasette incenlar rakiplerini eleştirir. Ben de Sayın Kılıçdaroğlu’nu eleştirmişim. Ben söylediklerimin arkasındayım. Sen de söylediklerinin arkasında mısın?” diyen İnce, Erdoğan’ın “Ne aldanan olduk ne de aldatan olduk” açıklamasını ve ardından yaptığı “Aldatıldım” açıklamalarının görüntülerini izletti.

“Hep aldatılmış. Peki devam edelim. Bana diyor ki; ‘Sen kurultayda genel başkanını eleştirdin’ diyor. Eleştirdim. Sana mı soracağım. Muharrem İnce ne dediyse o, söylediğim lafın arkasındayım.” diyen İnce, ardından Necmettin Erbakan’ın AKP ve Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki açıklamalarını ekrandan meydandakilere izletti.

Konuşmasının devamında “Evet genel başkanı eleştirdim. Ama ben ona ‘Hırsız’ demedim, ‘Namussuz’ demedim, ‘Siyonist, İsrail uşağı’ demedim. Bak senin genel başkanın sana ne diyor. Video istersen video çok. Bugün size çok film izleteceğim” diyen İnce, ardından MHP lideri Devlet Bahçeli ile Erdoğan arasında küfürleşmeye varan polemiklerin yer aldığı ve Bahçeli’nin Erdoğan için ‘Sende şeref işportaya düşmüş’ dediği görüntünün de yer aldığı videoyu izletti.

”EĞİTİM EN ÇOK KIRŞEHİR’E YAKIŞIR”

İnce, şöyle devam etti: “Şimdi bu film mutlu sonla bitti. Ne diyor du Neşet Ertaş, ‘Cahildim dünyanın rengine kandım’. Ne diyor bizim hemşehri ‘Cahildim FETÖ’nün sarığına kandım’ diyor.Biz eğitim diyoruz. Eğitim en çok da Kırşehir’e yakışır. 12. yüzyılda Cacabey Medresisi’nde astronomi okutuluyordu.Ben ona nano teknoloji diyorum, o bana ‘otomobil yağacağız’ diyor. Sen otomobilin kaportasına, lastiğine talipsin, ben ‘beynini yapacağız’ diyorum. Farkımız bu.Yandaş medyaya gire 2011’de yerli otomobil yapmışız, fiyatı da 20-2 bin lira olacakmış. Var mı ortada otomobil.Otomobili yapan mı güçlüdür, onu yapan robot mu yoksa o robotun beynini yazan mı güçlüdür. Annelere sesleniyorum. Biz evlatlarınıza güzel bir gelecek yaratacağız.Çocuklarınızı dindar yetiştirmenizden hiç rahatsız olmam. O tercih sizin. Ama çocuklarınızı kindar yetiştirmenizi asla istemem.İkimiz de aşağı yukarı aynı maaşı aldık. Senden de 5 ay fazla maaş aldım. Nasıl oldu da ben garibanım da sen servet sahibi oldun.Ben gariban değilim.

60 milyon turist diyorum , tarıma dayalı sanayi diyorum.Çiftçiye mazot 3 lira olacak diyorum.Asgari ücret 2200 TL olacak diyorum.Öğretmenlere, polislere , hemşirelere, din görevlilerine 3600’ü vereceğiz diyorum.Üniversitelere öğrencilerine 19 Mayıs’ta , 29 Ekim’de 500’er Yüz lira karşılıksız burs alacaksınız.Başörtülü kardeşim sakın ha bunların yalanlarına inanma.Başörtüsünü ister evinde tak , ister sokakta tak , istersen devlet dairesinde tak, nerede istiyorsan orda tak.Bizim kıyafetle ilgili derdimiz yok.Ben buradan görüyorum bakın ; kadınların yarısının başı açık yarısının kapalı.Bizim böyle bir problemimiz yok.Kandırılma…Biz aş derdindeyiz, iş derdindeyiz , gelecek derdindeyiz.

”KIRŞEHİR ŞEKER FABRİKASI ERDOĞAN’A BİR UÇAK BİLE ALAMADI”

Türkiye televizyon yapıyor, otomobil yapıyor.Yapıyor da boşa çalışıyor.Bir televizyondan 10 euro kazanıyoruz.Bir otomobilden 100 euro kazanıyoruz.Yani avare kasnak gibiyiz.Para kazanamamızın nedeni ; markamız yok ! Mercedesimiz yok BMW’miz yok.Türkiye’de elbise dikiliyor.Bu elbiseyi alıyorlar İtalya’ya götürüyorlar.Türkiye 50 TL , 100 TL kazanıyor.Buna bir etiket çakıyorlar orada 15 bin TL’ye satıyorlar.Türkiye’den zeytinyağını alıyorlar.İtalya’ya götürüyorlar, şişeliyorlar.15 katına 20 katına satıyorlar.Türkiye’nin marka üretmesi lazım.Markayı gençler üretir.

Erdoğan başta kaldığı sürece doların düşmesi mümükün değildir.Demokrasi ile doların yükselmesi arasında ilişki vardır.Eğer bir ülkede demorkrasi yoksa, hukuk devleti değilse , mahkemeleri bağımsız değilse yabancı yatırımcı o ülkeye gelmez.Yabancı parasını çekiyor senin de kaynakların yemiyor.Yani yabancıyı Türkiye’ye getirebilmek için Türkiye’ye güvenmesi lazım.Bir iş adamı geliyor tam işe başlayacak 3 ay sonra kurallar değişiyor.Yani Amerikalı bir yatırımcı , şunu görmüyor mu ; Merkez Bankası başkanını Ak Parti Genel Merkezine çağırıyorlar.Bunu gören adam Türkiye’ye yatırım yapmaz.O koca koca hakimler , savcılar salona Cumhurbaşkanı girince ayağa kalkıyor.O ayağa kalkan hakimlerden memlekete hayır gelmez.

Son dönemde acaba  seçimi iptal edebilir miyiz ? diyorlar.Sakın ha kaçma , mindere gel mindere.Seçimin tarihini kim belirledi Erdoğan, hilelerini kim kurdu Erdoğan , kurallarını kim koydu Erdoğan…Niye kaçıyorsun ?

Kırşehir Şeker Fabrikası 330 Milyon TL’ye satıldı.Ak Parti’ye oy vermiş kardeşim senin şeker fabrikanı 330 milyona sattılar Erdoğan’ın bir uçağı 410 Milyon ! Yani sizin koca fabrika Erdoğan’a bir uçak bile alamadı.Şimdi sesleniyorum , Kırşehir’den sesleniyorum , burada çiftçi arkadaşlarım var.Sayın Erdoğan senin uçağın 410 Milyon , Kırşehir Şeker Fabrikası 330 Milyona satıldı.Hiç mi vicdanınız sızlamıyor ?

Ak Parti’ye oy veren kardeşlerime soruyorum ; her gittiği yerde yerli ve milli olmaktan bahsediyor.Türkiye’de mermer dendiği zaman akla Afyon geliyor.Geldiğinde sorun, Ak Parti İl Başkanına sorun , milletvekillerine sorun ; sarayın Mermerleri Hindistan’dan mı geldi, Afyon’dan mı ?

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN