Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yol Haritası, ”Teşkilatlardan Sonra Yerel Yönetimler”

18 Ağustos 2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Partisinin başına geçtikten sonra ,” teşkilatlarda ve yerel yönetimlerde ki ”Metal Yorgunluğu” olanların daha dinamik daha donanımlı , daha halkla iç içe olanlarla nöbet değişimi yapmalı” çağrısının ardından istifalar üst üste gelmeye başlandı.

 Peki ,İl ve İlçe teşkilatlarında başlanan bu değişim hareketine nasıl devam edilecek ?

Teşkilatlardaki değişim ile 2019 yılının ilk çeyreğinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi yapılacak çalışmalara dinamizm ve enerji kazandırılması amaçlanıyor.

Yerel seçimlerden çıkacak sonuç Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için yapılacak çalışmalar için bir gösterge olacak.

Bu yüzden yerel seçimler Cumhurbaşkanı Erdoğan için çok önemli !

Ak Parti İl ve İlçe teşkilatlarında ki değişim hareketi 2018 yılı Şubat ayına kadar devam edecek.Şubat ayından sonra yerel yönetimlere geçilecek.

Kendilerinin belirleyeceği adaylardan çok kamuoyunun belirlediği adaylarla yerel seçimlere girmek isteyen Erdoğan , bunun için her ilde anket çalışmaları düzenlemeyi planlıyor.Vatandaşlara Belediye başkanı adaylarıyla ilgili ,”Mevcut Belediye Başkanını Tekrar Görmek İster misin?” gibi sorularının yanında ”Kimi aday görmek isterdiniz?” gibi sorular yöneltilecek.

Belediye Başkan adayları sadece halka değil , yenilenen ve değişen teşkilatlara da sorulacak.

Tabi bundan önce Belediyelerin yapmış olduğu çalışmalarla ilgili detaylı bir rapor istenecek.Bugüne kadar yapılan hizmetler , yatırımlar , harcamalar ile birlikte mali yapı , borçlar , gelirler ve personel yönetimleri gibi konular incelenecek.

2019 yılında yapılacak olan yerel , cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine güçlü girmek isteyen Erdoğan , partiyi sırtlayıp götürecek çalışma arkadaşları istiyor.Erdoğan’ın en önemli diğer kriterleri ise ; ilkelerine bağlı , donanımlı , vatandaş ile iletişim kabiliyeti yüksek teşkilat üyeleri …

İŞTE SEÇİM TAKVİMİ 

31 Mart 2019’da yerel seçimler ,

3 Kasım 2019’da ise Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri yapılacak.

Ömer Duran

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN