Cumhuriyetin 96. Yılı Kırşehir’de Böyle Kutlandı

29 Ekim 2019

Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümü Kırşehir’de coşkulu şekilde kutlandı.Cacabey Meydanındaki kutlamalar dışında uluslararası judo turnuvası ve ağaç dikim etkinliği de gerçekleştirildi.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün benim en büyük eserim diyerek ilan ettiği Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 96. yılı tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de coşkulu şekilde kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle Kırşehir’de Uluslarası Judo Cumhuriyet Turnuvası düzenlendi.Yabancı ve yerli olmak üzere 800 sporcunun yarıştığı turnuva 21 kiloda Azerbaycan’dan Osmanli Osman, 26 kiloda Azerbaycan’dan Ocaqverdiyev Ugur, 38 kiloda Azerbaycan’dan Beyazlızade Elxan, 42 kiloda Türkiye’den Batuhan Gülaçtı, 46 kiloda Türkiye’den Sefa Yabaneri, 50 kiloda Azerbaycan’dan Cavadlı Süleyman ve 55 kiloda Türkiye’den İsmail Akkaya birinci oldu. Sporculara ödüllerini Vali Akın, Belediye Başkanı Ekicioğlu verdi.

CUMHURİYET ANISINA AĞAÇ DİKME ETKİNLİĞİ

Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıldönümü anısına Kırşehir Belediyesi tarafından ağaç dikme etkinliği gerçekleştirildi.Etkinliğe özellikle öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Ağaç dikimine ailesiyle birlikte gelen Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu , ” Daha Yeşil Bir Kırşehir İçin, Geleceğimizi Hep Birlikte Yeşertelim’’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz ağaç dikme etkinliğinde sizlerle birlikte olmaktan son derece mutlu  olduğumu ifade etmek istiyorum. Doğanın bize cömertçe verdiği şeyleri düşünecek olursak, bizim de doğaya vereceğimiz en güzel hediyenin ağaç dikmek olduğunu söyleyebiliriz. Bir fidanı toprakla buluşturmak, büyütüp yeşermesini sağlamak kendimiz ve çocuklarımızın geleceği için yapmamız gereken en önemli görevdir.” dedi.

CACABEY’DE COŞKULU KUTLAMA

Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıldönümünde Cacabey Meydanında coşkulu bir kutlama gerçekleştirildi.28 Ekim’de Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayan törenler 29 Ekim’de yerini Bayram Coşkusuna bıraktı.

Cacabey Meydanında saat 10:00’da Vali İbrahim Akın ve Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun halkı selamlamasıyla başlayan Cumhuriyetimizin 96. Yılı törenlerine Milletvekilleri Metin İlhan ve Mustafa Kendirli, Adalet Komisyonu Başkanı Hüseyin Sabuncuoğlu , Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, il protokolü, şehit yakınları, gaziler, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Mehtaran Bölüğünün konser verdiği, öğrencilerin günün anlam ve önemini belirten şiirler okuduğu, halk oyunları, tekvando ve boks gösterilerinin sunulduğu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verildiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıldönümü kutlamaları, tören geçişi ile sona erdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, akşam saat 18:00’de Askerlik şubesi önünden başlayacak fener alayı yürüyüşü ile devam edecek.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN