Dev Firma Kırşehir’de Yeni Bir Şehir Kuruyor

14 Kasım 2019
Dev Firma Kırşehir’de Yeni Bir Şehir Kuruyor

Nef, Kızılırmak üzerinde yer alan ve Türkiye’nin en büyük 3. baraj gölü olan Hirfanlı Barajı’na 1 kilometre cepheli “Nef City 82 ” adında yeni bir proje hayata geçiriyor. Nef bu sefer konut değil arsa satıyor. 2,5 milyon metrekarelik projedeki arsalar, parsel ve hisse şeklinde satışa sunuluyor…

Nef Kırşehir’in Kaman ilçesinde Kızılırmak üzerinde yer alan ve Türkiye’nin en büyük 3. baraj gölü olan Hirfanlı Barajı’na 1 kilometre cepheli yepyeni bir şehir kuruyor. Toplam büyüklüğü 2,5 milyon metrekare olan şehrin adı “Nef City 82” olarak verildi. Nef City 82, 200 kilometre yarıçapında yer alan 12 milyon 461 bin 288 kişiye araba ile 1 saat 30 dakikada ulaşım imkanı sunan bölgenin önemli günübirlik lokasyonlarından birinde yer alıyor. 

Nef, imarlı, ifrazlı hemen tapulu arsa satıyor

Satışlara başlayan Nef, Nef City 82 projesinde konut değil arsa satıyor. 2,5 milyon metrekarelik proje alanında arsalar, parsel ve hisse olarak satışa sunuluyor. Plana uygun olması durumunda 1 adet hisse 1 adet daireye denk geliyor. Yatırımcılar proje alanında arsa, parsel ya da hisse alabiliyor. Nef, Nef City 82 projesinde konutları inşa etmeyecek ama konut inşa edecek müteahhitlerden bazı şartlara uyması istiyor. Projede inşa edilecek konutların mimari yapısı, Nef’in kendi mimarlarının çizdiği projeye uygun olmak zorunda. 

Projede Neler Var ?

Nef City 82 projesinde konutların dışında cami, okul, alışveriş alanları, macera parkuru, festival alanı, organik bahçe, çocuk oyun alanları, termal oteller, 4 ve 5 yıldızlı oteller, eğlence alanları, sağlık merkezleri, at binme alanları, golf alanları, spor alanları, sahil, organik pazar yer alacak. 

Projede zincir otellerin yer almasını bekleniyor

Nef City 82 projesinde 1 adet 5 yıldızlı, 2 adet 4 yıldızlı otel yer alacak. Otellerin inşa edileceği alanlar Nef tarafından ihale edilecek. Projede büyük otel zincirlerinin yer alması bekleniyor. 

Nef City 82 ne anlama geliyor?

“Nef City 82” ile Kırşehir’de adeta yeni bir şehir inşa ediliyor. Baraj gölü kenarında kurulacak projenin adındaki “Nef City” bölümü “Nef Şehri”, “82” bölümü ise 82’nci şehir anlamına geliyor. Yani Nef Türkiye’nin 82’nci şehrini Kırşehir Kaman’da hayata geçiriyor. 

YORUMLAR
Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN