Ekrem İmamoğlu Yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

23 Haziran 2019
Ekrem İmamoğlu Yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

31 Mart’ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ancak mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu tekrarlanan seçimleri büyük farkla önde götürüyor.Binali Yıldırım ise ilk açıklamasında İmamoğlu’nu tebrik etti.

31 Mart’ta yapılan seçimler ve sonrasında yeniden yapılan sayımlar sonrasında 13 bin farkla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu , 23 Haziran’da tekrarlanan seçimde sandıkların yüzde 99’ı açıldı ve İmamoğlu 800 bin farkı aştı.

İşte 23 Haziran İstanbul seçiminin anlık sonuçları:

Açılan sandık sayısı: Yüzde 99.13 (30.915)

Ekrem İmamoğlu: Yüzde 54.29 (4.709.489)

Binali Yıldırım: Yüzde 44.84 (3.889.377)

“İsraf, şatafat, kibir, ötekileştirme, ön yargı dönemi bitmiştir”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Ekrem İmamoğlu, yenilenen seçimlerle 16 milyon İstanbullunun adalete olan güveninin tazelendiğini belirterek, “Artık İstanbul’da israf, şatafat, kibir, ötekileştirme, ön yargı dönemi bitmiş, kardeşlik, sevgi dönemi başlamıştır” dedi.

Sandık görevlilerinin sonuçlar kesinleşene kadar bulundukları yeri terk etmemeleri gerektiğini ifade eden İmamoğlu, “Sandık görevlisi arkadaşlarıma, kat görevlisi arkadaşlarıma ve hukuk sorumlularına, ilçe seçim kurulundaki arkadaşlarıma sonuç netleşinceye kadar görev başında kalmalarını istiyorum. Sandıklarınızın, ilçe birleştirme tutanakları kesinleşinceye kadar sandıkları terk etmemenizi rica ediyorum” diye konuştu.

İmamoğlu konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da seslenerek, “Daha hızlı metro yapmak gibi mülteci konuları gibi İstanbul’un acil sorunlarında uyumlu bir şekilde çalışmanın önemi ortadadır. Hiçbir siyasi mesele, vatandaşımızın huzurundan, mutluluğundan, işsizliğin, yoksulluğundan, barıştan, eğitimden asla ve asla önemli değildir” ifadesini kullandı. İmamoğlu, Erdoğan’ı ziyaret etmek istediğini belirterek, “Sizi en kısa zamanda ziyaret etmek istiyorum. Vatandaş hizmet, üretim ve çözüm beklemektedir” diye konuştu.

İmamoğlu, bulunduğu seçim koordinasyon merkezinden çıkacağını ve otobüsüyle Beylikdüzü’ne gideceğini duyurdu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, uygun olan alanda vatandaşlarla buluşacaklarını açıkladı.

Binali Yıldırım: Ekrem İmamoğlu önde başarılar diliyorum

Tuzla Aydınlı’daki konutundan hareket eden Yıldırım, seçim sonuçlarını takip etmek üzere saat 18.38 itibarıyla AKP İstanbul İl Başkanlığı’na ulaştı. Yıldırım’ı İl Başkanlığı’na gelişinde AKP Genel Başkan Yardımcıları Mahir Ünal ile Ali İhsan Yavuz, AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve milletvekilleri karşıladı.

Bu arada AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da AKP İstanbul İl Başkanlığı’na geldi.

Yıldırım’ın konuşmasından satır başları şöyle;

Ekrem İmamoğlu önde götürmektedir başarılar diliyorum. Seçim kampanyası boyunca bizlerle beraber gayreti gösterenlere teşekkür ederim.

Sabah oy kullanırken de söylediğim gibi seçim demek demokrasi demektir. Bu seçimlerde de demokrasinin kusursuz şekilde işlediğini göstermiştir. Bu sonuçların İstanbul’un geleceğine hayırlar getirmesini diliyorum.

Ekrem İmamoğlu arkadaşımıza İstanbul’a güzel hizmetler yapamasını diliyorum.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN