Haber Detayı
31 Aralık 2019 - Salı 15:45 Bu haber 28 kez okundu
 
DİĞER Haberi

YILIN EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN SANATÇILARI

3ALP

Kırşehir'in bağrından çıkan ve konservatuvar eğitimi alan Ahmet Alp , Duran Alp ve Sait Alp kardeşler kabak kemane ve bağlama eşliğinde seslendirdikleri türkülerle gönüllere taht kurdular.

YILIN GÖRÜNTÜSÜ

Tanzim Satış Kuyrukları

Pazar fiyatlarındaki fahiş artışlar sonucu büyükşehirlerde oluşturulan ucuz sebze ve meyve satışları olarak adlandırılan ''Tanzim Satış'' noktalarındaki kuyruk görüntüsü hala hafızalarda...

YILIN SPOR OLAYI

Şampiyon Kırşehir Belediyespor 2. Ligde

2016-2017 sezonunda Bölgesele Amatör ligde şampiyon olarak 3. lige yükselen Kırşehir Belediyespor bu başarısını 3. ligde de sürdürerek şampiyon oldu ve 2. lige yükseldi.

YILIN SPORCUSU

Tayfun Özcan Dünya Şampiyonu

Hollandalı gurbetçi Tayfun Özcan Enfusion'da fırtına gibi esiyor.Dünya şampiyonu Özcan aldığı başarılar ile memleketi Kırşehir'i de gururlandırıyor.

YILIN EN GÜZEL HAREKETİ

Herkesin Özlediği Tablo

31 Mart yerel seçim çalışmalarında CHP'nin Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu ve MHP'nin Belediye Başkan Adayı Onur Köksal saz evinde karşılaştı.Daha sonra Onur Köksal orada bulunanlara Türkü resitali sunarken Ekicioğlu ise büyük keyifle dinledi.

YILIN KAZANANI

Selahattin Ekicioğlu Kırşehir Belediye Başkanı

31 Mart yerel seçimlerinde CHP ve İYİ Parti'nin ortak adayı olan Selahattin Ekicioğlu aldığı yüzde 45'lik oy oranı ile Kırşehir'in yeni belediye başkanı oldu.

YILIN KAYBEDENİ

2 Dönem Belediye Başkanlığı Yapan Bahçeci Kaybetti

Kırşehir'de AKP'li Belediye Başkanı olarak görev yapan Yaşar Bahçeci , 31 mart yerel seçimlerinde CHP'li aday Selahattin Ekicioğlu karşısında kaybetti.

YILIN EN ÇOK KONUŞULANI

Kırşehir Belediyesi Borçları

AKP'li Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'nin de kaybetmesindeki en öenmli etkenlerden olan Kırşehir Belediyesi'nin borcu olan 462 milyon TL yılın en çok konuşulan konularından oldu.Yeni Başkan Ekicioğlu borç listesini Belediye binasına astırdı.

YILIN GAFI

Kırşehir'e artık yeter !!!

Sık sık yaptığı gaflarla gündeme gelen Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Kaman'da yaptığı konuşmada ,'' Benim Kaman’ım , Benim Mucur’um , Benim Çiçekdağ’ım yeter dedi Kırşehir’e artık hizmetleri biz istiyoruz.” dedi.Biz de buradan söz veriyoruz ; bütün enerjimizi Kamanımıza , Mucurumuza , Çiçekdağımıza, Akçakentimize , inşallah Kurancılımza olacak.'' ifadelerini kullanmış ve bu konuşma oldukça tepki çekmişti.

YILIN ÇEVRE HABERİ

Kırşehir Ormanlaşıyor

Son dönemde yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile Kırşehir’in %3,5 olan orman oranı %7’ye çıkmış durumda.Yani Kırşehir yavaş yavaş yeşilleniyor.

YILIN GURBETÇİSİ

Hollanda Kırşehirli Berberi Konuştu

Hollanda’nın Vlaardingen kentinde bir berber dükkanında çalışan 25 yaşındaki Hacı Altıntaş, cuma günü çalıştığı esnada dükkanın önünde arabasıyla kanala düşen 79 yaşındaki Hollandalıyı kurtarmak için tereddüt etmeden suya atladı. Hollandalının hayatını kurtaran Altıntaş, ülkedeki medya tarafından yapılan haberlerde kahraman olarak aktarıldı.

GÜNDEMİ EN ÇOK SARSAN

''İnsan Yediği Yemeğin Parasını Belediyeye Ödetmez''

Mayıs ayı Belediye meclis toplantısında elinde belgelerle çıkan Başkan Selahattin Ekicioğlu , '' Herkes yazdırmış.A müdür yemiş gitmiş B başkan içmiş gitmiş.Böyle bir mantık olur mu ya ? Bu da tam seçim döneminde veyahut toplu yemekler verilmiş.Kırşehir Belediyesi’nin 3. ayına bakın 15 lira harcıyorsak 30 lira harcamışız.Yazık değil mi tüyü bitmemiş yetimin hakkına ! Partinize lütfen söyleyin borçlarını ödesinler.Bir partinin gençlik kolları yemek yer gider mi oradan ya ; 3 bin lira 5 bin lira , Kadın kolları yer gider mi ? Bu etik değil ! Şeffaf olacağız dedik ya , Adaletli olacağız , berrak olacağız , gizli ajandamız olmayacak.Geçmişte yapılan hataları , bugünkü meclis üyeleri , başkan yardımcılarımız yapmasın diye açıklıyoruz.Ben yapmayayım diye anlatıyorum.Özel kalemim yapmasın diye açıklıyorum.” sözleriyle sadece Kırşehir değil ülke gündemine oturmuştu.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI

Kırşehir Paris'ten Bile Mutlu

AB İstatistik Ofisinin AB ülkeleri arasında yaptığı araştırmada Kırşehir Avrupa'nın en mutlu şehirleri arasında yer aldı.Bu durum sosyal medyada ''Kırşehir Paris'ten Bile Mutlu'' şeklinde paylaşıldı.Bu paylaşımlar büyük beğeni aldı.

YILIN EN ÇOK OKUNAN HABERİ

Suriyelilere Sahili Yasakladı

Bursa'nın Mudanya ilçesi belediye başkanı Hayri Türkyılmaz , ''Bizim Çocuklarımız Şehit Olurken Onlar Sefa Süremez'' diyerek Suriyelilere Sahili Yasakladı.Kırşehir Haber Türk tarafından paylaşılan haber binlerce paylaşım aldı ve 3 milyon kişiye ulaştı.

YILIN GÜLÜMSETEN GÖRÜNTÜSÜ

Kırşehirli Esnafın Ekrem İmamoğlu Zafer Kutlaması

YILIN BAŞARISI

Kırşehir UNESCO Yaratıcı Müzik Şehirleri Arasına Girdi

Türk Halk Ozanları ile ünlü Kırşehir , Belediye ve Kent Konseyinin girişimleri ile UNESCO Yaratıcı Müzik Şehirleri arasına kabul edildi.Bu başarı Kırşehir'in müzik alanındaki başarısının uluslararası anlamda kabul edilmesi anlamına geliyor.

YILIN SAĞLIK BAŞARISI

Biyokompozit Vida

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarından H. Çağdaş Basat büyük bir başarıya imza atarak belirli bir süre sonra vücutta eriyebilen biyokompozit vida tasarladı. Biyokompozit malzemeden faydalanılan vida sayesinde kırık, kıkırdak lezyonları ve çapraz bağ rahatsızlıklarının tedavisinde etkili sonuç alınıyor. Kemik dokusunu taklit ederek vücutta kaybolabilen ürün; omuz, diz ve bilekteki sorunların giderilmesinde yararlanılan titanyum içerikli malzemelere etkili bir alternatif sunuyor.

EMEK KAZANDI

Petlas İşçileri Direndi Başardı

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş sendikasına üye oldukları gerekçesiyle Petlas yönetimi tarafından işten çıkarılan 67 işçinin Petlas önünde başlattığu direniş eylemi işçilerin koşulsuz tekrar işbaşı yapması ile sonuçlandı.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

YILIN KIZDIRAN OLAYI

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından milyonlarca lira harcanarak yapılan Aşıkpaşa Tabiat parkının Kırşehir Belediyesine tahsis anlaşması parası yatırıldığı halde iptal edilerek kaderine terk edilmişti.Söz konusu park daha sonra tek firmanın girdiği ihale ile pastaneciye devredildi.Bu olay ''Kırşehir cezalandırılıyor'' tepkilerine neden oldu.

YILIN GİRİŞİMİ

Kırşehir'de Yabancı Turizm Atağı

Tarihi ve kültürel zenginliklere sahip olan ancak bunu turizme yansıtamayan Kırşehir 2018'de atağa geçti .Bir Turizm acentasıyla anlaşan Kırşehir Belediyesi her hafta farklı ülkelerden yabancı turist kafilelerini Kırşehir'de ağırlıyor.

YILIN AÇIKLAMASI

''Babam Bu Dünyadan Borçsuz Hatta Alacaklı Gitti''

Büyük Halk Ozanı Neşet Ertaş ölümünün 7. yıl dönümünde Kırşehir'de düzenlenen etkinliklerle anıldı.Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen sempozyumda babasını anlatan Hüseyin Ertaş , ''Babam bu dünyadan borçsuz hatta alacaklı gitti.'' açıklaması ile gündeme oturmuştu.

YILIN SANSASYONEL OLAYI

Kazbank !!!

Kırşehir’de ”Kaz Çiftliği Kurmak” için 245 kişiden 20’şer bin lira toplayan ve SPK’nın usulsüz halka arzı gerekçe göstererek işlem başlattığı Ahmet Nurettin Çelik , ”Kazbank” iddialarıyla ülke gündemine düştü.

YILIN EN DRAMATİK OLAYI

İzlandalı Kardeşlerin Duygulandıran Hikayesi

2 yaşında iken Kırşehir yetimhanesinden İzlandalı çifte evlatlık olarak verilen 2 ikiz kardeş yıllar sonra Türk olduklarını öğrendiler.2 kardeş gerçek ailelerinin izini yine Kırşehir’de buldular.

YILIN EN ÜZÜCÜ OLAYI

Bir Aile Yok Oldu !

Özbağ’da meydana gelen kazada aynı otomobil içinde bulunan baba ve 3 çocuğu yaşamını yitirdi.Ailenin cenaze evine taziye için Kırşehir’e gittikleri öğrenildi.

YILA DAMGA VURAN PROJE

Yerli Otomobil

2019 Yılının son günlerinde tanıtılan yerli otomobil damga vurdu.Yediden Yetmişe herkesin çok beğendiği yerli otomobil 2023 yılında seri üretime geçecek.

2020 YILININ HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE….

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı