Atatürk ve Kocacık Yörükleri

GÜNDEM 20.02.2024 - 01:24, Güncelleme: 20.02.2024 - 01:27
 

Atatürk ve Kocacık Yörükleri

Mustaf Kemal Atatürk... Ömrü bu vatan için cephelerde geçmiş... Her tarafı düşmanlarla çevrili vatanı bataklıktan çıkarmış ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kurmuş... Atatürk Kurtuluş mücadelesini başlatmamış ve bu mücadeleye liderlik etmemiş olsaydı ne Türkiye bir devlet vardı ne de Anadolu'da Türk Milleti... Mustafa Kemal Atatürk, tek görevi cephelerde savaşmak ve vergi vermek olan Türk Milleti'ni tekrar hak ettiği konuma getirmiş ve Türk Milleti'ni ''Etrak-ı Bidrak'' diye aşağılayanların tahakkümünden kurtarmıştır. Atatürk, emperyalistlerin tüm hayallerini suya düşürmüş ve Türkleri Anadolu'dan sürmek isteyenleri fikirleri ile birlikte tarihe gömmüştür. Ancak o emperyalistlerin hayallerini tekrar diriltmek için aynı plan ve projeleri uygulamaya koymak isteyenlerin harekete geçirdiği bazı kesimler Atatürk'ü hedef almayı sürdürmektedir. Atatürk'ü yalan yanlış bilgilerle anlatarak kafa karışıklığı ve Atatürk'ün kökeni ile ilgili çeşitli manipülasyonlar yaratmaya çalışmaktadırlar. Geçtiğimiz günlerde Sultan Abdülhamid'in torununun düğün merasiminde Şevki Yılmaz denilen kişi Atatürk'ü hedef alarak , '' Selanik Dönmeleri'' tabirini kullanmış ve lanet okumuş. Şevki Yılmaz ve onun gibi düşünenlerin amaçları ortadadır ;  Türkiye'yi Ortadoğu bataklığında yaşanan karışıklığa bulaştırma... Türkiye'nin iç savaş yaşayan çevre ülkelere benzememesinin yegane nedeni ; Atatürk'ün sağlam temeller üzerine kurduğu Cumhuriyet değerleridir. Atatürk esaslı bir Türk Milliyetçisidir. Atatürk'ün aslı da bellidir soyu da... Atatürk aslen Selanikli değildir. Orada doğmuştur. Selanik'te çok sayıda Sabateyist olduğu doğrudur. Sabateyistler, sonradan müslüman olduklarını söyleyen ancak Yahudi adetlerini sürdüren dönmelerdir. Atatürk'ün kökeni Makedonya'dır. Makedonya'da bulunan Kocacık Köyü'ne mensuptur. Kocacık Köyü, Osman Devleti tarafından Karaman'dan iskan edilen Yörüklerin kurduğu bir köydür. Bu yörüklerin Karaman'daki baba ocaklarının adı ''Kızıllar''dır ancak daha sonra Kızıllar'ın adı ''Taşkale'' olarak değiştirilmiştir. Atatürk'ün babası Ali Rıza Efendi bu köyde doğmuştur. Babasının adı Kızıl Hafız Ahmet Efendi'dir. Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım da hatrı sayılır bir ailenin mensubu ve Konya'dan göç ettirilmiş Türkmenlere mensuptur. Zaten Sabateyistler kendi aralarında evlenen insanlardır ve kendilerini gizlemişlerdir. Bugün Atatürk'ün baba ocağı yapılan araştırmaların ardından bulunmuş ve TİKA  tarafından tekrar inşa ettirilmiştir. Hatta Atatürk'ün dede evinin bulunduğunu ve restore edildiğini TBMM'de duyuran kişi de 2013 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Yani Atatürk aslı beli soyu belli olan Türk oğlu Türk'tür ... Atatürk hakkında asılsız ithamlarda bulunmak ise ancak ve ancak ne olduğu belirsiz olan ve dış mihraklara hizmet edenlerin hezeyanıdır.Ömer Duran   Atatürk'ün baba tarafından dedesi Kızıl Hafız Ahmet Efendi. TİKA Tarafından Kocacık Köyü'nde Restore edilen Atatürk'ün dede evi. Ömer Duran

Mustaf Kemal Atatürk...

Ömrü bu vatan için cephelerde geçmiş...

Her tarafı düşmanlarla çevrili vatanı bataklıktan çıkarmış ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kurmuş...

Atatürk Kurtuluş mücadelesini başlatmamış ve bu mücadeleye liderlik etmemiş olsaydı ne Türkiye bir devlet vardı ne de Anadolu'da Türk Milleti...

Mustafa Kemal Atatürk, tek görevi cephelerde savaşmak ve vergi vermek olan Türk Milleti'ni tekrar hak ettiği konuma getirmiş ve Türk Milleti'ni ''Etrak-ı Bidrak'' diye aşağılayanların tahakkümünden kurtarmıştır.

Atatürk, emperyalistlerin tüm hayallerini suya düşürmüş ve Türkleri Anadolu'dan sürmek isteyenleri fikirleri ile birlikte tarihe gömmüştür.

Ancak o emperyalistlerin hayallerini tekrar diriltmek için aynı plan ve projeleri uygulamaya koymak isteyenlerin harekete geçirdiği bazı kesimler Atatürk'ü hedef almayı sürdürmektedir.

Atatürk'ü yalan yanlış bilgilerle anlatarak kafa karışıklığı ve Atatürk'ün kökeni ile ilgili çeşitli manipülasyonlar yaratmaya çalışmaktadırlar.

Geçtiğimiz günlerde Sultan Abdülhamid'in torununun düğün merasiminde Şevki Yılmaz denilen kişi Atatürk'ü hedef alarak , '' Selanik Dönmeleri'' tabirini kullanmış ve lanet okumuş.

Şevki Yılmaz ve onun gibi düşünenlerin amaçları ortadadır ;  Türkiye'yi Ortadoğu bataklığında yaşanan karışıklığa bulaştırma...

Türkiye'nin iç savaş yaşayan çevre ülkelere benzememesinin yegane nedeni ; Atatürk'ün sağlam temeller üzerine kurduğu Cumhuriyet değerleridir.

Atatürk esaslı bir Türk Milliyetçisidir.

Atatürk'ün aslı da bellidir soyu da...

Atatürk aslen Selanikli değildir.

Orada doğmuştur.

Selanik'te çok sayıda Sabateyist olduğu doğrudur.

Sabateyistler, sonradan müslüman olduklarını söyleyen ancak Yahudi adetlerini sürdüren dönmelerdir.

Atatürk'ün kökeni Makedonya'dır.

Makedonya'da bulunan Kocacık Köyü'ne mensuptur.

Kocacık Köyü, Osman Devleti tarafından Karaman'dan iskan edilen Yörüklerin kurduğu bir köydür.

Bu yörüklerin Karaman'daki baba ocaklarının adı ''Kızıllar''dır ancak daha sonra Kızıllar'ın adı ''Taşkale'' olarak değiştirilmiştir.

Atatürk'ün babası Ali Rıza Efendi bu köyde doğmuştur.

Babasının adı Kızıl Hafız Ahmet Efendi'dir.

Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım da hatrı sayılır bir ailenin mensubu ve Konya'dan göç ettirilmiş Türkmenlere mensuptur.

Zaten Sabateyistler kendi aralarında evlenen insanlardır ve kendilerini gizlemişlerdir.

Bugün Atatürk'ün baba ocağı yapılan araştırmaların ardından bulunmuş ve TİKA  tarafından tekrar inşa ettirilmiştir.

Hatta Atatürk'ün dede evinin bulunduğunu ve restore edildiğini TBMM'de duyuran kişi de 2013 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'dır.

Yani Atatürk aslı beli soyu belli olan Türk oğlu Türk'tür ...

Atatürk hakkında asılsız ithamlarda bulunmak ise ancak ve ancak ne olduğu belirsiz olan ve dış mihraklara hizmet edenlerin hezeyanıdır.Ömer Duran

 

Atatürk'ün baba tarafından dedesi Kızıl Hafız Ahmet Efendi.

TİKA Tarafından Kocacık Köyü'nde Restore edilen Atatürk'ün dede evi.

Ömer Duran

Habere ifade bırak !
Habere Ek Video
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (2 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kirsehirhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Ay Yıldız Tim
(20.02.2024 14:49 - #5843)
Gel de bunu zındıklara anlat... Bazı camilerde, tekkelerde, dergahlarda şeyhler ve şıhlar bunların beyinlerini yıkıyorlar... Bunlar da her anlatılanı gerçek zannediyorlar... Ne araştırma var, ne okuma var, ne de çalıştıracak bir beyinleri var... Bu cuhela zındıklar yüzünden ülkemiz, her gün adım adım karanlık bir bataklığa doğru sürükleniyor... Neyse ki, ülkemizde, bunlardan çok daha fazla aydın ve çağdaş bir nüfus var... Fetö.cüsü, Metö.cüsü, Natö.cüsü, Sütö.cüsü, Nutö.cüsü ve bunların iktidar içindeki destekçileri, neredeyse, çeyrek asırdır uğraşıyorlar ama gidişatı bir türlü istedikleri gibi değiştiremiyorlar... Değiştiremeyecekler de.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kirsehirhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Kızılelma
(21.02.2024 06:51 - #5852)
Ömer Duran abi kafamda deli sorular var.Atatürk'ün peygamberimize Arap uşağı,Kuranı Kerime de gökten indiği sanılan kitapların doğmaları dediği videolar var.Müslüman Osmanlı torunlarına yakışmayan daha nice şeyler,Acaba diyorum internette dolaşan bu videolar Fetö montajıı olmasın,açıklama yapabilir misin.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kirsehirhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.