Kırşehir'deki Resim Yarışmasının Sonucu Belli Oldu

EĞİTİM 17.10.2023 - 11:23, Güncelleme: 17.10.2023 - 11:23
 

Kırşehir'deki Resim Yarışmasının Sonucu Belli Oldu

Kırşehir'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için düzenlenen Resim Yarışmasının sonuçların belli oldu.Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda verilecek.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından Kırşehir geneli ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde katılıma açık Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışması sonuçları belli oldu. 1 Nisan 2023 tarihinde başlayan ve Ulusal katılıma açık olan Resim Yarışmasına eser gönderimleri ise 20 Ekim 2023 tarihine sona erecek. Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından ulusal katılıma açık Resim Yarışması başvuruları devam ediyor.Dereceye girecek oln 3 kişiye 15.000TL; Mansiyon alan 3 katılımcıya ise 5.000 TL ödül verilecek.  Başkan Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yarışmanın amacıyla ilgili olarak, “Bilindiği üzere Kırşehir, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na müzik alanında dâhil edilmiş ilk ve tek şehirdir. İlimiz, Ahilik, Âşıklık ve Abdallık gibi kadim gelenekleri ile ülkemizin en zengin kültür ve sanat şehirlerinden biridir. Kırşehir Belediyesi, müzik alanında ulusal ve uluslararası ölçekte birçok taahhüdünü yerine getirmiş olup, sanatın diğer disiplinlerine de destek olarak etkinliklerine devam etmekte ve kenti, sanatın her alanında çağın gereksinimlerine cevap verebilen bir marka değerine kavuşturmayı amaçlamaktadır.Sonuçları belli olan, Kırşehir Geneli yarışmaya katılan ve dereceye giren tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Bu bağlamda herkesi Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve başvuruları 20 Ekim 2023’te sona erecek olan Ulusal katılıma açık yarışmaya katılmaya davet ediyorum.” dedi.   Kırşehir Geneli Resim Yarışmasında dereceye girenler: İlkokul: Zeynep Avşar (Şehit Ö. Halisdemir İ.O.) Hifa Erdoğan (Bil Koleji) Mete Çağan Kanık (Cumhuriyet İ.O.) Mansiyon: Ahmet Yekta Yıldırım (30 Ağustos Zafer İ.O.)   Ortaokul: Hira Tavus (Sırrı Kardeş Ortaokulu) Yağmur Eryılmaz (Cumhuriyet Ortaokulu) Asaver Zyarah (Aşıkpaşa İmam Hatip Ortaokulu)   Lise: İpek Vuslat Deveci (Kırşehir Koleji) Enes Çelebi (Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi) Sıla Nur Dağıstan (Şehit Ramazan Karaca Anadolu Lisesi) Mansiyon: Melek Atabey (Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi)   Kırşehir Geneli Şiir Yarışmasında dereceye giren isimler: Ortaokul: Ertuğrul Eymen Onatça (Cumhuriyet Ortaokulu) Kayra Deniz Şahin (Sırrı Kardeş Ortaokulu) Ceren Telli (Cumhuriyet Ortaokulu) Mansiyon: Gökçe Nur balcı (Sırrı Kardeş Ortaokulu) Lise: Beyza Gürler (Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi) Sudenaz Tuna (Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi) Nazlı Sıla Yanık (Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi) Mansiyon: Sinem Songül Saral (Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi)   Kırşehir Geneli Kompozisyon Yarışmasında dereceye giren isimler: Ortaokul: Ayşe Tuğçe Gündüz (Cumhuriyet Ortaokulu) Hüsnü Kerem Kuzu (Sırrı Kardeş Ortaokulu) Ahmet Yiğit Kılıç (Cumhuriyet Ortaokulu) Lise: Sinem Songül Saral (Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi) Dilara dağlı (Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi)
Kırşehir'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için düzenlenen Resim Yarışmasının sonuçların belli oldu.Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda verilecek.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından  Kırşehir geneli ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde katılıma açık Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışması sonuçları belli oldu. 1 Nisan 2023 tarihinde başlayan ve Ulusal katılıma açık olan Resim Yarışmasına eser gönderimleri ise 20 Ekim 2023 tarihine sona erecek.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından ulusal katılıma açık Resim Yarışması başvuruları devam ediyor.Dereceye girecek oln 3 kişiye 15.000TL; Mansiyon alan 3 katılımcıya ise 5.000 TL ödül verilecek.

 Başkan Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yarışmanın amacıyla ilgili olarak, “Bilindiği üzere Kırşehir, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na müzik alanında dâhil edilmiş ilk ve tek şehirdir. İlimiz, Ahilik, Âşıklık ve Abdallık gibi kadim gelenekleri ile ülkemizin en zengin kültür ve sanat şehirlerinden biridir. Kırşehir Belediyesi, müzik alanında ulusal ve uluslararası ölçekte birçok taahhüdünü yerine getirmiş olup, sanatın diğer disiplinlerine de destek olarak etkinliklerine devam etmekte ve kenti, sanatın her alanında çağın gereksinimlerine cevap verebilen bir marka değerine kavuşturmayı amaçlamaktadır.Sonuçları belli olan, Kırşehir Geneli yarışmaya katılan ve dereceye giren tüm öğrencilerimizi kutluyorum.

Bu bağlamda herkesi Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve başvuruları 20 Ekim 2023’te sona erecek olan Ulusal katılıma açık yarışmaya katılmaya davet ediyorum.” dedi.

 

Kırşehir Geneli Resim Yarışmasında dereceye girenler:

İlkokul:

Zeynep Avşar (Şehit Ö. Halisdemir İ.O.)
Hifa Erdoğan (Bil Koleji)
Mete Çağan Kanık (Cumhuriyet İ.O.)

Mansiyon: Ahmet Yekta Yıldırım (30 Ağustos Zafer İ.O.)

 

Ortaokul:

Hira Tavus (Sırrı Kardeş Ortaokulu)
Yağmur Eryılmaz (Cumhuriyet Ortaokulu)
Asaver Zyarah (Aşıkpaşa İmam Hatip Ortaokulu)

 

Lise:

İpek Vuslat Deveci ( Kırşehir Koleji)
Enes Çelebi (Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi)
Sıla Nur Dağıstan (Şehit Ramazan Karaca Anadolu Lisesi)

Mansiyon: Melek Atabey (Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi)

 

Kırşehir Geneli Şiir Yarışmasında dereceye giren isimler:

Ortaokul:

Ertuğrul Eymen Onatça (Cumhuriyet Ortaokulu)
Kayra Deniz Şahin (Sırrı Kardeş Ortaokulu)
Ceren Telli (Cumhuriyet Ortaokulu)

Mansiyon: Gökçe Nur balcı (Sırrı Kardeş Ortaokulu)

Lise:

Beyza Gürler (Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi)
Sudenaz Tuna (Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi)
Nazlı Sıla Yanık (Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi)

Mansiyon: Sinem Songül Saral (Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi)

 

Kırşehir Geneli Kompozisyon Yarışmasında dereceye giren isimler:

Ortaokul:

Ayşe Tuğçe Gündüz (Cumhuriyet Ortaokulu)
Hüsnü Kerem Kuzu (Sırrı Kardeş Ortaokulu)
Ahmet Yiğit Kılıç (Cumhuriyet Ortaokulu)

Lise:

Sinem Songül Saral (Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi)
Dilara dağlı (Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kirsehirhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.