Kırşehir'de Ahi Pilavı Yarışması Düzenlenecek

KÜLTÜR 24.08.2023 - 11:09, Güncelleme: 24.08.2023 - 10:37
 

Kırşehir'de Ahi Pilavı Yarışması Düzenlenecek

Kırşehir Ticaret İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ESOB işbirliği ile Kırşehir'deki usta aşçıların katılımı ile Ahi Pilavı Yarışmasının düzenleneceği belirtildi.İşte yarışmaya katılım koşulları ve ödüller.

Yarışmada birinci olacak Ahi Pilavı tescil edilmek suretiyle her yıl Ahilik Haftasında etkinliklere katılan misafirlere ikram edilecektir. Yarışmaya Kırşehir il sınırları içerisinde yaşayan ve hali hazırda herhangi bir lokanta veya yemek imalat işletmesinde usta olarak çalışan aşçılar ile yine bu işletmelerde geçmişte en az iki yıl usta aşçı olarak çalışmış vatandaşlar katılabilecektir. Yarışmaya Jüri Üyeleri katılamazlar. Yarışmaya hazırlanacak pilavın ana malzemeleri bulgur ve et olacak, yarışmacılar ilimizin kültürel ve tarımsal yapısı nı da dikkate alarak hazırlanacak pilava farklı lezzetler katmak amacıyla istedikleri malzemeleri ilave edebileceklerdir. Yarışmacılar kendi evlerinde yada işletmelerinde hazırlamış oldukları yemeği sunuma hazır halde 11.09.2023 Pazartesi Günü Saat:11.00'de Kırşehir ESOB Başkanlığında hazırlanmış olan yarışma salonuna getirmiş olacaklardır. Yemek yarışmacılar tarafından sunuma hazır hale getirildikten sonra görevliler tarafından numaralandırılacaktır. Yarışmacılar jürinin değerlendirme yapması aşamasında alandan ayrılmış olacaklardır. Yarışmaya katılan yemekler 7 (yedi) porsiyon biçiminde sunuma hazırlanacaktır. Yarışmacı lar 8 Eylül 2023 tarihine kadar Kırşehir Ticaret İl Müdürlüğüne ve Kırşehir ESOB Başkanlığına şahsen başvuracaklardır. Yarışma takvimine ve kuralları na uymayan yarışmacıları n ürünleri değerlendirmeye almmayacaktır. Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışmayı kazanan usta aşçıya ücreti mukabilinde Ahilik Haftasındaki ikram edilecek pilavın yaptırılması hedeflenmektedir. Yarışmaya katılan kişiler şartnameyi kabul etmiş sayılır. Değerlendirme ve Puanlama: Değerlendirme yarışmayı düzenleyen kurumların belirleyeceği Jüri Üyeleri tarafından yapılacaktır. Jürinin kararları kesindir ve dava edilemez. Jüri Üyelerinin tamamı her yarışmacı için ayrı ayrı değerlendirme yapacak. Jüri tarafından yapı lacak puanlamaya göre en yüksek puanı alandan en az puanı alana kadar sı ralama yapılacaktır. Puanlamada eşitlik olması ' durumunda ayrıca bir uygulama ve sözlü değerlendirme yapı labi I ecektir. Yemeğin lezzeti, sunumu ve görünüşü, rengi, kıvamı ve sürdürülebilirliği olmak üzere toplam 100 (yüz) puan üzerinden değerlendirme yapılacaktır. Yarışmanın sonucu yarışmanın yapıldığı aynı gün ve saatte ilan edilecektir. Ödül Töreni Ahilik Haftası içerisinde gerçekleştirilecektir.   Ödüller: (Birinciye) : 1 (bir) Tam Altın. (İkinciye) : 1 (bir) Yarım Altın. (Üçüncüye) : 1 (bir) Çeyrek Altın. Yarışma Takvimi: Başvuru Başlangıç Tarihi: 25 Ağustos 2023 Başvuru Bitiş Tarihi: 8 Eylül 2023 Başvuru Adresi: Kırşehir Ticaret İl Müdürlüğü, Kırşehir ESOB Başkanlığı Yarışma Tarihi: Il Eylül 2023 Pazartesi Saat: 14.00 Değerlendirme Tarihi: 11 Eylül 2023 Pazartesi Saat: 14.00 Sonuçların Açıklanması Tarihi: 11 Eylül 2023 Pazartesi Saat: 17.00 Ödül Töreni: 22 Eylül 2023 Cuma Saat: 11.00 
Kırşehir Ticaret İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ESOB işbirliği ile Kırşehir'deki usta aşçıların katılımı ile Ahi Pilavı Yarışmasının düzenleneceği belirtildi.İşte yarışmaya katılım koşulları ve ödüller.

Yarışmada birinci olacak Ahi Pilavı tescil edilmek suretiyle her yıl Ahilik Haftasında etkinliklere katılan misafirlere ikram edilecektir.

Yarışmaya Kırşehir il sınırları içerisinde yaşayan ve hali hazırda herhangi bir lokanta veya yemek imalat işletmesinde usta olarak çalışan aşçılar ile yine bu işletmelerde geçmişte en az iki yıl usta aşçı olarak çalışmış vatandaşlar katılabilecektir. Yarışmaya Jüri Üyeleri katılamazlar. Yarışmaya hazırlanacak pilavın ana malzemeleri bulgur ve et olacak, yarışmacılar ilimizin kültürel ve tarımsal yapısı nı da dikkate alarak hazırlanacak pilava farklı lezzetler katmak amacıyla istedikleri malzemeleri ilave edebileceklerdir. Yarışmacılar kendi evlerinde yada işletmelerinde hazırlamış oldukları yemeği sunuma hazır halde 11.09.2023 Pazartesi Günü Saat:11.00'de Kırşehir ESOB Başkanlığında hazırlanmış olan yarışma salonuna getirmiş olacaklardır. Yemek yarışmacılar tarafından sunuma hazır hale getirildikten sonra görevliler tarafından numaralandırılacaktır. Yarışmacılar jürinin değerlendirme yapması aşamasında alandan ayrılmış olacaklardır. Yarışmaya katılan yemekler 7 (yedi) porsiyon biçiminde sunuma hazırlanacaktır. Yarışmacı lar 8 Eylül 2023 tarihine kadar Kırşehir Ticaret İl Müdürlüğüne ve Kırşehir ESOB Başkanlığına şahsen başvuracaklardır. Yarışma takvimine ve kuralları na uymayan yarışmacıları n ürünleri değerlendirmeye almmayacaktır. Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışmayı kazanan usta aşçıya ücreti mukabilinde Ahilik Haftasındaki ikram edilecek pilavın yaptırılması hedeflenmektedir. Yarışmaya katılan kişiler şartnameyi kabul etmiş sayılır. Değerlendirme ve Puanlama: Değerlendirme yarışmayı düzenleyen kurumların belirleyeceği Jüri Üyeleri tarafından yapılacaktır. Jürinin kararları kesindir ve dava edilemez. Jüri Üyelerinin tamamı her yarışmacı için ayrı ayrı değerlendirme yapacak. Jüri tarafından yapı lacak puanlamaya göre en yüksek puanı alandan en az puanı alana kadar sı ralama yapılacaktır. Puanlamada eşitlik olması ' durumunda ayrıca bir uygulama ve sözlü değerlendirme yapı labi I ecektir. Yemeğin lezzeti, sunumu ve görünüşü, rengi, kıvamı ve sürdürülebilirliği olmak üzere toplam 100 (yüz) puan üzerinden değerlendirme yapılacaktır. Yarışmanın sonucu yarışmanın yapıldığı aynı gün ve saatte ilan edilecektir. Ödül Töreni Ahilik Haftası içerisinde gerçekleştirilecektir.

 

Ödüller: (Birinciye) : 1 (bir) Tam Altın.

(İkinciye) : 1 (bir) Yarım Altın.

(Üçüncüye) : 1 (bir) Çeyrek Altın.

Yarışma Takvimi:

Başvuru Başlangıç Tarihi: 25 Ağustos 2023 Başvuru Bitiş Tarihi: 8 Eylül 2023

Başvuru Adresi: Kırşehir Ticaret İl Müdürlüğü, Kırşehir ESOB Başkanlığı

Yarışma Tarihi: Il Eylül 2023 Pazartesi Saat: 14.00

Değerlendirme Tarihi: 11 Eylül 2023 Pazartesi Saat: 14.00

Sonuçların Açıklanması Tarihi: 11 Eylül 2023 Pazartesi Saat: 17.00

Ödül Töreni: 22 Eylül 2023 Cuma Saat: 11.00 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kirsehirhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Murat
(24.08.2023 11:30 - #2269)
Üniversitenin aşçısı katılsın bu yarışa. Ahi pilavını çevremde hep yaparlar yerim ama üniversitenin yemekhanesindeki gibi güzel yapana denk gelmedim hiç.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kirsehirhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.