Hastanede Şiddet

22 Aralık 2018
Hastanede Şiddet

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hasta yakınları sağlık çalışanlarına şiddet uyguladı.

Edinilen bilgiye göre Koroner Yoğun bakımda yatmakta olan hastalarını ziyaret etmek isteyen 5 kişilik grubun yoğun bakım ünitesine girmesine izin verilmedi.Yoğun bakıma girmelerine izin vermeyen sağlık görevlileri Besim Ç. ve Hayriye L.’yi darpeden grup daha sonra olay yerinden kaçtı.Darp edilen sağlık görevlileri 2 gün iş göremez raporu aldılar.Savcılık olay ile ilgili soruşturma başlatırken , darp olayına ilişkin güvenlik kameraları görüntülerine de el konuldu.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

Kurumumuz bünyesinde hizmet veren Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemiz Koroner Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi saatinde zorla içeri girmek isteyen hasta yakınları tarafından 2 sağlık personelimiz darp edilmiştir.
Bu olay bizleri derinden üzmüştür. Bilindiği gibi sağlık çalışanlarımız, ailelerinden fedakarlık yaparak büyük bir özveri ile 24 saat gözünü kırpmadan nöbet tutmakta ve can kurtarmaktadır. 
Şiddete maruz kalan sağlık personellerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, İnsanlığa sağlık hizmeti vermekten başka bir amacı olmayan çalışanlarımıza yönelik saldırıyı Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü olarak şiddetle kınıyoruz.” 

Uzm. Dr. Suat TÜRKOĞLU

YORUMLAR
YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Bizim kirsehirde hastane yok çalışan yok herşeye Ankara'ya Kayseri ye gönderiyorlar peki o zaman neden bu hastane var ellerinde kupa bardak dolusu çay akşama kadar telefon ellerinde bişey sormaya çekiniyoruz cevap alamadimiz gibi azarlaniyoruz üstüne Kayseri'de Ankara'daki hastanelerin yanında bizimkisi sağlık ocağı gibi kalıyor...!!!
    24 Aralık 2018 17:21

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN