Hatice’nin Durumu İyiye Gidiyor

26 Ekim 2018
Hatice’nin Durumu İyiye Gidiyor

Okul servisi beklerken başıboş bir pitbull cinsi köpeğin saldırısı sonucu yaralanan 8 yaşındaki Hatice’nin ameliyatı başarılı geçti ve tedavisi devam ediyor.Hatice’ye tekrar saçlarının çıkabileceği şekilde deri nakli yapıldı , Anne Sinem Aydoğan’ın (26) tedavisi ise devam ediyor.

Anne- kızın ameliyatını gerçekleştiren Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahisi’nden Doç. Dr. Elif Şanlı küçük Hatice’nin tekrar saçlarının çıkabilmesi için benzer doku ile kafa derisinin onarıldığını belirtti ve şunları söyledi:

“Hastamız Hatice Aydoğdu, pazartesi günü Kırşehir’den 112 vasıtasıyla bizim kliniğimize geldi. İlk müdahalesi zaten Kırşehir’de yapılmıştı. Bizim muayenemizde ise hastanın hem saçlı derisinde, hem de alnında çok büyük boyutlarda, kemiğe kadar açılmış bir yara vardı. İlk hazırlıklarını yaptık. Gerekli bölümlere danıştık ve onayları aldıktan sonra hastayı bugün ameliyata aldık. Kız çocuğu olduğu için bacağından değil yaralanan bölgeden doku nakli yaptık. Ameliyat sonrası kızımızın genel durumu iyi, şu anda serviste yatıyor. Eğer bir aksilik olmaz ise yarın taburcu olmasını planlıyoruz. Çocuğumuzun saçları tekrar çıkacak, çünkü deri naklini ona göre yaptık. Kız çocuğu olduğu için hem saçının çıkması için hem de bacağında iz kalmaması için benzer doku ile dokuyu onardık.”

Annenin sağlık durumuyla ilgili de bilgi veren Doç. Dr. Şanlı, “Annesinin de eli yaralanmış, çocuğu kurtarmaya çalışırken elinde his kaybına neden olan bazı şüpheli bulgular var. Bunu takip ediyoruz çünkü his kayıpları bazen geçici olabiliyor. Noktasal bir alanda olduğu için takip uygun gördük. Eğer devam ederse onu da açık mikro cerrahi onarım ile onaracağız” dedi.

Kırşehir’de pitbull cinsi köpeğin bir anne ve kızına saldırması olayı ile ilgili soruşturma başlatıldı. 
Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı, köpeğin sahibi ve teslim alındığı evin sahibi hakkında soruşturma açtı. Köpeğin sahibinin başka bir suçtan cezaevinde olduğu, köpeğin teslim alındığı evin sahibinin ifadesine başvurulduğu öğrenildi. ‘Taksirle yaralama’ ve ‘hayvanı tehlike olabilecek şekilde başıboş bırakma’ suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında yaralı kız çocuğu ile annesi Sinem Aydoğan’ın ifadelerine başvurulacağı öğrenildi.

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN