Henüz 15 Yaşında İlik Nakli Bekliyor

19 Aralık 2018
Henüz 15 Yaşında İlik Nakli Bekliyor


Kırşehir’de yaşadığı kaza sonucu bir böbreğini yitiren ve kemik iliği rahatsızlığı olduğunu da öğrenen Okan Bodur ilik nakli için donör bekliyor.

Daha 3 yaşında iken 3’üncü kattan düşerek yaralanan Okan Bodur (15) tedaviye cevap vermeyen sağ böbreğini kaybetti.Böbreğinin alınması sonrasında doktorların verdiği ilaçların da etkisiyle diğer böbreğini de kaybetmesiyle karşı karşıya kalan Bodur bu kez ilik rahatsızlığı olduğunu öğrendi.

İlik rahatsızlığı ile mücadele eden Okan’a ilik nakli yapılabilmesi için uygun bir donör bekleniyor.Sosyal medyadan da kampanya başlatan aile , tüm imkanlarını seferber etmiş durumda.

İlik nakli için kök hücre bankasına (TÜRKKÖK) başvuru yaptıklarını, aile bireylerinin kan değerlerinin tutmadığını dile getiren anne Nermin Bodur, şunları kaydetti:

“Okan’ın kanının 10 değerinin de tutması lazım. Kandaki HLA değerlerine bakılacakmış. Ailemizin diğer üyelerinin HLA’ları uymadı. Ona göre bakılıp uygun bir donör bulunursa ilik nakli yapılacak inşallah. O yüzden insanlarımızın kan vermelerini istiyoruz. Uygun donör bulunması için insanların kan merkezlerine 3 tüp kan bağışı yapması yeterli. Lütfen herkes kan versin. İlik nakli için 3 tüp kan bekliyoruz. 3 tüp kanla herkes hayat kurtarabilir.”

YORUMLAR
Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN