İğnesiz saç ekiminde lazer uygulaması

8 Ağustos 2018
İğnesiz saç ekiminde lazer uygulaması

İğnesiz saç ekimi tekniği iğne fobisi olan kişiler için geliştirilen, iz ve yara oluşturmayan, tasarım sürecinde lazer kullanılabilen modern bir saç ekimi tekniğidir.

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva saç ekim merkezi uzmanları, iğnesiz saç ekiminde ön saç tasarımı için lazer kullanımını sizler için anlattı.

İğnesiz saç ekiminde ön saç çizgisi tasarımı, saç tasarımında daha fazla esneklik sağlayarak doğal bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Saç tasarımının en önemli aşamasıdır. Ön saç çizgisinin yüz şekli ve doğal saç yapısı ile uyumlu olacak şekilde doğal girinti ve çıkıntılara sahip olması gerekir. Bunun yanı sıra saç yoğunluğunun da doğal saç gibi inceden başlayarak yoğun bir şekilde kalın telli olarak devam etmesi gerekir. Öbür türlü yüzü tıpkı bir çember gibi saran ve çim gibi aniden yükselerek kötü bir görüntü ile sonuçlanabilir.

İğnesiz saç ekiminde ön saç çizgisi tasarımı

Ön saç çizgisi tasarımı, erkekler ve kadınlara göre farklı özelliklerde tasarlanır. Erkekler belirgin bir fronto-temporal zirveli ön saç çizgisine sahipken, kadınlar ise yuvarlak bir fronto-temporal açıya sahip bir saç çizgisine sahiptir. Oval bir saç çizgisi, kadınsı yüzün güzelliğini vurguladığından, M-şeklinde erkeksi bir ön saç çizgisi kadınlar için kötü görünümle sonuçlanır.

İğnesiz saç ekiminde ön saç çizgisi tasarımında lazer kullanımı

Ön saç çizgisi tasarımında lazer desteği saç ekimi cerrahına büyük bir esneklik sağlar. Lazer tekniği ile yüzü en ideal şekli ile çevreleyen, simetrik bir ön saç çizgisi tasarımı oluşturulabilir. Bu işlem sırasında saçın ön kısımda bulunan ince saç kılları yok etmek de mümkün. Böylece her açıdan düzgün ve yüzü ön plana çıkaran bir saç çizgisi oluşturulabilir. Lazer ile saç tasarımı, melanini bir kromofor olarak hedefler ve foliküler epitele hiçbir zarar vermez. İşlem sırasında lokal anestezi kullanılacağı için herhangi bir şekilde ağrı hissedilmez. Bu açıdan oldukça güvenilir ve modern bir tekniktir.

Lazer destekli saç tasarımı ve iğnesiz ekiminde dikkat edilmesi gerekenler

Yüzünüzün güneş ışıkları ya da solaryum ile renklendirilmemiş olması gerekir. Doğal ten rengine sahip olmanız çok önemli. Saç tasarımının nasıl olacağı konusunda saç ekim cerrahınızdan ayrıntılı bilgi almalısınız. Lazer destekli saç tasarımı ve ekimi öncesi nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda size verilen talimatlara tam olarak uyum sağlamalısınız. İğnesiz saç ekiminde sonra aynı gün evinize dönebilirsiniz.

#GüncelÖztürk #LazerleSaçTasarımı #İğnesizSaçEkimi

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN