İstanbul’un Yatırım Gözdesi Sultanbeyli Hakkında Bilinmeyenler

18 Ekim 2018
İstanbul’un Yatırım Gözdesi Sultanbeyli Hakkında Bilinmeyenler

İstanbul Anadolu Yakası yatırım konusunda risk sevmeyen kişilerin ve daha garantici yaklaşan yatırımcıların en çok tercih ettikleri alanların başında gelir.

İstanbul’a yatım yapacak alan kalmadı tabirinin ne kadar yanlış olduğunu Sultanbeyli ilçesi dahi kanıtlayabilir. Bundan 5 sene öncesinde Sultanbeyli satılık daire alıp yatırım yapan kişilerin şuanda elde etmiş oldukları karın birçok ilçeden çok daha yüksek olduğu da belirtilmelidir.

Satılık Daire Nasıl Seçilmelidir?

Sultanbeyli ilçesi ahilinde en çok kar getiren finansal aktivitelerin başında gelir. Tabi ki konum seçimi konusunda ayrıca dikkatli olunmalıdır. Dairelerin merkezi alanlarda seçilmesi gerekir. Ancak bu şekilde ilçeden kar getiren bir yatırıma imza atabilirsiniz. Konutun ulaşım olanaklarına yakın olması ve eğitim ya da sosyal aktiviteler konusunda farklı imkanlar ile donatılması da muhakkak göz atılması gereken hususlardandır.

Satın alacağınız dairenin muhakkak incelenmesi gereken kriterleri şunlardır;

  • Banyo ve mutfağın döşemelerinin ve demirbaş mobilyalarının modern olması gerekir. Değilse de ilk yatırım yapılması gereken alan burasıdır. Evin fiyatını en net etkileyen hususların başında gelir.
  • Dairenin ulaşım olanakları konusunda merkezi olması gerekir. Sultanbeyli bu konuda gelişmiş bir ilçe olsa da bazı mahallelerde bu olanağın daha kısıtlı olduğu bilinmektedir.
  • Dairelerin tesisat konusunda tam donanımlı olması gerekir. Doğalgaz bağlantısı olmayan konutlar zaten tercih edilmemelidir.

Bu kriterlere bakarak kısa bir süre içerisinde yatırımınızı tamamlayabilir ve kapsamlı bir kazanım elde edebilirsiniz. Ev seçimi kadar ev sahibinin de güvenilirliği konusunda dikkatli olunmalıdır. Aynı dairenin birden fazla kişiye satılması gibi dolandırıcılıklar da İstanbul’da emlak sektöründe sık rastlanan durumlardan bir tanesidir. Semti ya da genel olarak şehri bilmeyen ve emlak sektörüne de yabancı olan kişilerin mutlaka emlakçıdan yarım alarak konut seçmesi gerekir.

Ev Satın Aldıktan Sonra Nasıl Kar Elde Edilir?

Yatırımlık daire Sultanbeyli ilçesinde bolca bulunan alternatiflerdendir. Bu alternatifler içerisinde yukarıda da belirtilen kriterlere uygun olarak size en yüksek karı getirecek alternatifi  seçmeniz gerekir. Bu şekilde kısa bir sürede evinizi elden çıkararak büyük kar elde edebilirsiniz.

  • Aldığınız dairenin iç yapısını elden geçirmelisiniz.
  • Özellikle dekorasyon ve eve bırakılacak olan demirbaşlar dairelerin değerini artıran unsurlardandır. Mutfak ve banyo tesisatı konusunda da hassas davranılmalıdır.
  • Mutfak ve banyonun döşemeleri yeterli değilse bu konuda da yatırım yaparak yenilemeler gerçekleştirmelisiniz.
  • Dairenin ısı yalıtımı konusunda işlemden geçip geçmedi kontrol edilmelidir. Pencerelerde ya da iç kapılarda sorun varsa giderilmelidir.

Sultanbeyli yatırım için uygun mu sorusu bu kriterle uygun yanıtlandığı zaman tabii ki uygun şeklinde yanıtlanabilir. Bu kriterlere ek olarak ülkemizde yer alan emlak sektörü gelişmelerinin de muhakkak dikkate alınması gerekir. Bu gelişmeler dairenizden elde edeceğiniz geliri direkt etkileyecektir.

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN