Japon Bahçesinin Sonbahar Güzelliği

15 Kasım 2019

Kaman’da bulunan Japon Bahçesi farklı renklere bürünen ağaçlardan kartpostallık görüntüsüyle ve doğal güzelliği ile görenleri etkiliyor.

Japon bahçesi, sonbaharla birlikte farklı renklere büründü. Japon arkeologların Japonya’dan getirdikleri bitkiler Kırşehir’de oluşturulan doğa manzarasına güzellik kattı.

Sonbaharın gelişiyle yemyeşil tabiatın sarı ve turuncu gibi çeşitli renklere dönüştüğü Japon bahçesinde, bazı ağaçlar yeşil yapraklarını korurken bazıları ise sarı, turuncu ve mor yapraklarıyla eşsiz bir manzara oluşturuyor.

Ağaçlardan dökülen yapraklar da bahçeye güzellik katıyor. Sumeru Dağı’nın minyatürünün bulunduğu bahçede, mini bir çağlayan ile çok sayıda bodur bitki, ağaç ve gölet yer alıyor.

Avrupa Center Mimarlık ve Kentsel Tasarım Sanat Çalışmaları ile Chicago Kütüphanesi tarafından ‘En İyi Yeşil Tasarım’ ödülü alan Japon Bahçesi, Japonya sınırları dışında bulunan en büyük botanik bahçelerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Bölgeye kurulan bahçe, müze ve enstitü Kaman ilçesine 7 kilometre uzaklıkta ve Japonya Dış İşleri Bakanlığı tarafından desteklenen ‘Kalehöyük Arkeoloji Müzesi’ ve Japon bahçesi, bu yıl yerli ve yabancı yaklaşık 125 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

Japonya Ortadoğu Kültür Merkezi tarafından 1993 yılında, Altes Prensi Takahito Mikasa’nın Kalehöyük kazılarını başlatması anısına ve bölge halkına rekreasyon alanı oluşturmak amacıyla oluşturulan bahçe her mevsim ayrı bir güzellik kazanıyor.

Bahçede toplamda 3 bin büyük,14 bin de bodur ağaç bulunmakta.

YORUMLAR
BU HABERİ PAYLAŞ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Japon Bahçesinin Sonbahar Güzelliği

15 Kasım 2019
ABONE OL
Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN