Japonlar Şimdi de Kapadokya’yı Temizledi

29 Ağustos 2018
Japonlar Şimdi de Kapadokya’yı Temizledi

İzmir’de tatilcilerin bıraktığı çöpleri toplayan Japonlar şimdi de Kapadokya’yı temizledi.

 

Temizliği kendilerine ilke edinen Japon turistler bir kez daha bizleri utandırdı.Kurban Bayramı tatili sonrasında sosyal medyada paylaşılan fotoğraflardaki çevre kirliliğine herkes isyan etti.

Piknik alanlarındaki çöp yığınlarını bırakan tatilcilerin bölgeleri terk etmesinin ardından yerel halk isyan etti.İzmir’in simgelerinden tarihi saat kulesinin bulunduğu Konak Meydanı’nı gezen Japon turistlerin, yerlerdeki çöpleri toplaması sosyal medyada büyük ses getirdi.

Japonlar şimdi de Kapadokya’da turistlerin bıraktığı çöpleri topladı. Otuz dokuz kişilik Takushoku Üniversitesi öğrencileri geldikleri Kapadokya’da Profesör Nomura Susumu ile birlikte neredeyse bir kamyon çöp topladı.Prof. Susumu ve öğrencilerinin rehberi Borahan Bilen, “Japonya’da Kapadokya çok seviliyor.Ama Japonlar bölgenin çok kirlendiğini duyup üzülmüşler. İnsanlara örnek olmak ve farkındalık yaratmak için Kapadokya temizliğini programa almışlar. Yaklaşık 40 dev çuval çöp toplandı. Çocuk bezleri, araba tamponu, kovalar, şişeler… Bir vatandaş olarak utanç duydum” dedi.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN