Kalitenin Sırrı İçin Kırşehir’e Geldiler

27 Ağustos 2019

TSE’den kalite belgesi alan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Anadolu’daki diğer üniversiteler tarafından sık sık ziyaret ediliyor.

Kalitenin sırrını merak eden üniversiteler Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ni ziyaret ederek bilgi alıyor.Daha önce tüm işleyişler bakımından kalite belgesi alan tek üniversite olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi tecrübelerini bu kez Harran Üniversitesi ile paylaştı. Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ile beraberindeki heyet Rektör Karakaya’dan konu ile ilgili bilgi aldı.

”REKTÖRÜN ENERJİSİ OLACAK”

Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektörün enerjisi olmadan kalitenin hayat bulmasının imkansız olduğunu anlattı. Üniversitemizin kalite süreçlerinde başta Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt ile kalite ekibinin organize ettiği tüm toplantılara katıldığını söyleyen Rektör Karakaya, toplantılarda kalite belgesinin alınmasının nedenlerini belirtti. “Biz yönetim olarak kaliteyi yaşadık ve bizdeki sinerjiyi personelimiz de alarak kendilerini kalitenin içinde buldu.” diyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kalite Yönetim Sistemi Belgesini aldığımızda da kaliteyle ilgili çalışmanın tüm hazzını hep birlikte yaşadıklarını kaydetti. Kalite süreçlerinde belirli bir aşamaya geldiklerini belirten Rektör Karakaya, konuşmasına şöyle devam etti: “Bizim burada hedeflerimiz var, kalite çalışmalarının devamı niteliğinde olan Mükemmellik Ödülü için hazırlanıyoruz. Belirli bir aşamaya geldik ve bu çalışmanın sonunda uluslararası alanda akredite edilmiş, tescillenmiş belgeler alacağız.” Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak kalite çalışmaları konusunda ellerinden geldiğince diğer üniversitelere de destek olacaklarını anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Harran Üniversitesine kalite çalışmalarında başarılar diledi.

Toplantının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt ile Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ve beraberindeki heyete Bağbaşı Yerleşkesinde bulunan 2 Bin 664 Yataklı Kız Öğrenci Yurdu ile Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarını gezdirerek yurt ve merkezin faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı. Ziyaret sonunda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik birbirlerine günün anısına hediye verdiler. 

Türk Standartları Enstitüsünden (TSE) tüm birimleriyle kalite belgesi alan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, yaklaşık 2,5 yıllık süreçte elde ettiği tecrübeleri Anadolu’daki farklı üniversitelerle paylaşıyor.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN