Kaman Belediyesi Çok Sayıda Çalışanı İşten Çıkardı

18 Temmuz 2019
Kaman Belediyesi Çok Sayıda Çalışanı İşten Çıkardı

31 Mart’ta MHP’den AKP’ye geçen ve Atatürk Bilgi Evini kapatan Kaman Belediyesi toplam 16 çalışanı verimsiz olduğu gerekçesiyle işten çıkardı.Bir süre önce de 5 kişinin işten çıkarıldığı belediye de işten çıkarılanların sayısı 21’e ulaştı.

31 Martta görevi MHP’li Erhan Talu’dan devralan AKP’li Belediye Başkanı Necati Çolak daha önce Atatürk Bilgi Evini kapatarak gündeme gelmişti.Necati Çolak bu kez birçoğu genç ve üniversite mezunu olan 16 çalışanı ”verimsiz oldukları” gerekçesiyle işten çıkardı.Geçtiğimiz günlerde de 5 çalışanın çıkarıldığı belirtilen Belediyede işten çıkarılanların sayısı 21’e ulaştı.

ASIL SEBEP FARKLI”

Kaman MHP İlçe Başkanı Yılmaz Uzunay konu ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.Açıklamasında Uzunay “Kaman Belediyesinde asgari ücretle çalışan ve tek amaçları evlerine ekmek götürmek olan 5 kişi geçtiğimiz günlerde, 16 kişi ise hafta sonunda olmak üzere 21 kişinin işine son verildiğini öğrenmiş bulunmaktayız.

Her ne kadar işten çıkarılma nedeninin ‘verim düşüklüğü olarak’ belirtilmesine karşın asıl sebebin bu olmadığı bellidir. Bu kişilerin 31 Mart Yerel Yönetimler Seçimleri öncesinde işe alınması ve MHP’li oldukları gerekçesiyle işlerine son verildiği hemşerilerimiz tarafından bilinmekte ve ibretle izlenmektedir.

Yine, 31 Mart Seçimlerinin ardından Belediye önünde 3 Nisan Çarşamba günü düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Ak Partili Belediye Başkanı Necati Çolak, gönül belediyeciliğine vurgu yaptığı açıklamasında daha önce alınan işçilerle ilgili olarak ‘kimsenin ekmeği ile oynamayacağını’ söz verdiğini hatırlatarak bazı sorulara cevap vermelerini beklemekteyiz.Örneğin;Belediyede kaç kişinin işine son verdiniz ve daha kaç kişiyi çıkartacaksınız?

Belediyeyi devir aldıktan sonra kaç kişiyi işe aldınız ya da gayri resmi kaç kişiyi çalıştırıyorsunuz?

Emekli insanlardan nasıl verim almayı düşünüyorsunuz?

CUMHUR İTTİFAKI VURGUSU

İliKaman’da Cumhur İttifakı olarak seçime birlikte girmediysek bile diyen ve Cumhur İttifakı ortakları olarak birbirlerine her zaman ihtiyaçları olacaklarını belirten Uzunay ”Yapılan bu işten çıkarmaların Cumhur İttifakı ruhuna aykırı olduğunun bilincinde olduğumuzu ve bu konuyu her platformda dile getireceğimizin bilinmesini isterim.Genel Başkanımız Bilge Lider Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyin talimatları doğrultusunda MHP Kaman İlçe Teşkilatı olarak Cumhur İttifakının yanında olduğumuzu ve bu İttifaka zarar vermek isteyenlere fırsat vermeyeceğimizin bilinmesini kamuoyunun bilgilerine arz ederim.” ifadelerine yer verdi.

AVUKAT DESTEĞİ

Uzunay konuyu yargıya taşıyacaklarını belirtti ve açıklamasında ”Belediyece işlerine son verilen kardeşlerimizin haklarının takibi konusunda üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Bu arkadaşlarımızın kanuni süreçlerini 27.Dönem Milletvekili adayımız olan hemşerimiz Avukat Aydın Akpınar’la birlikte takip edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

İŞTE O GEREKÇELİ TEBLİGAT

BU DA NECATİ ÇOLAK’IN GÖREVE GELİR GELMEZ YAYIMLADIĞI MESAJ

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN