Kanalizasyon Sistemi Çöktü Evleri Su Bastı

20 Aralık 2018
Kanalizasyon Sistemi Çöktü Evleri Su Bastı

Kırıkkale-Kırşehir Karayolu üzerinde meydana gelen yol çalışması sırasında kanalizasyon hattının çökmesi sonucu dev bir çukur oluştu.Çöken çukur sonucu Kırıkkale’de kanalizasyon suyu evleri esir aldı.

Yolun Bağdat Köprüsü Keskin Kavşağı mevkisinde süren yol çalışması sırasında kanalizasyon hattında patlama ile birlikte çökme meydana geldi. Yol kenarında 20 metre derinliğinde göçük oluştu. İhbar üzerine gelen polis ekipleri, yolu ulaşıma kapattı. Ulaşım, alternatif yollardan sağlandı. 

KANALİZASYON SUYU EVLERİ ESİR ALDI

alışmalar sırasında kanalizasyon hattının patlamasından dolayı bazı evler sular altında kaldı. Tek katlı evde yaşam mücadelesi veren 70 yaşındaki engelli Mehmet Yılan’ı evden çıkarmak için 112 acil, itfaiye ve polis ekipleri evden çıkartmak için seferber oldu. Ekiplerin saatlerce ikna çabalarına rağmen evden çıkmayan 70 yaşındaki dedenin üşümemesi için polis memuru sobasını yaktı. Diğer taraftan evlerinde mahsur kalan 10 nüfuslu bir ailenin 8 çocuğu da sabah okula gidemedi. Ekipler evleri esir altına alan suyun boşaltılması için çalışmalarını sürdürüyor.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Kırıkkale’de kanalizasyon hattındaki çökme nedeniyle trafiğe kapanan Kırıkkale-Kırşehir kara yolunu ulaşıma açma çalışmaları devam ediyor.

Kırıkkale Belediye Başkanı Saygılı , “Yapılan dolgu aşırı yağmurdan dolayı bir kayma sonucu kanala etki etti. Bu nedenle risk alınamazdı. Karayolları yolun açılması için çalışmalarına devam ediyor. Biz de kanaldaki arızayı gidermiş olacağız. Çökme, sonradan yapılan dolgudan kaynaklanıyor. İnşallah en kısa zamanda onarım işini yaparak Kırıkkale-Kırşehir kara yolunu tekrar açacağız ve vatandaşlarımıza daha fazla sıkıntı çektirmeyeceğiz.” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN