Kemal Kılıçdaroğlu , ”Kırşehir Anadolunun Parlayan Yıldızı Olacak”

30 Haziran 2019
Kemal Kılıçdaroğlu , ”Kırşehir Anadolunun Parlayan Yıldızı Olacak”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Kırşehir Milletvekili Metin İlhan’ın oğlu Mustafa Batu İlhan’ın sünnet düğün törenine katılmak için Kırşehir’e geldi.

Kırşehir ziyaretine Akpınar ziyareti ile başlayan Kılıçdaroğlu daha sonra Kırşehir Belediyesi’ne geldi.Burada partililer kendisini ”hak , hukuk , adalet” sloganlarıyla karşıladı. CHP Lideri’ne Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya ve TBMM CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök eşlik etti.

MAKAM KOLTUĞUNA OTURMADI

Daha önce ç bakan , başbakan ve üst düzey parti yöneticilerinin işgal ettiği Kırşehir Belediyesi makam koltuğuna Kılıçdaroğlu oturmadı ve misafir koltuğunu tercih etti.CHP Lideri ,Belediye Başkanı Ekicioğlu’na ”Otur da seni şöyle bir görelim” dedi.

Buradaki konuşmasında Başkan Ekicioğlu , Kırşehir’in 5000 yıllık tarihe sahip kadim bir kent olmakla birlikte kendilerinin de Ahi Evran, Hacı Bektaş-ı Veli ve Aşıkpaşa’nın mirasçısı olduklarını ve bunun bilinciyle hareket ederek Kırşehir’e hizmet edeceklerini belirtti.Kırşehir’in Türkiye’nin bir mozaiği olduğun belirten Ekicioğlu 31 Mart’ta Kırşehir’de ki değişim ile birlikte demokrasinin kazandığını yineledi ve Kırşehir’e hakettiği hizmeti vereceklerini belirtti.

EKİCİOĞLU KIRŞEHİR’İ ANADOLUNUN PARLAYAN YILDIZI YAPACAK

Basına kapalı gerçekleşen oturumun ardından Kemal Kılıçdaroğlu çıkışta basına açıklamasında bulundu. Ekicioğlu’nun sorunları iyi bildiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: 
“Kırşehir Belediyesi ve Belediye Başkanı Kırşehir’e hizmet etmeye kararlı. Bu kararlılığı gördüğüm için sayın başkana gerçekten teşekkür ediyorum. Kırşehir’i Orta Anadolu’nun yıldızı yapacak. Kültür, sanayi, tarım yatırımlarıyla. Bunları büyük ölçüde gerçekleştirme kararlılığında. Zaten iş dünyasından geliyor. Sorunları gayet iyi biliyor. Bu sorunların nasıl çözüleceğini iyi biliyor. Bu konuda geliştirdiği bir projeyi de Avrupa Birliği’ne yansıtmış vaziyette. Oradan da inşallah olumlu sonuçlar gelir. Dolayısıyla Kırşehir gerçekten de Başkanın arzu ettiği gibi bölgenin yıldızı haline gelmiş olur. Bizim en büyük arzularımızdan birisi de budur.”


Kırşehirlilerin başarıyı hak ettiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Çok köklü bir kent burası. Belediye de 1870 yılında kurulmuş. 1870 yılından bugüne gelen bir belediyenin çok daha güzel yatırımlar yapabilecek kapasiteye sahip olması lazım ama bunlar olmamış. Süreç içinde bunların tamamı bir şekilde karşılanacaktır.” dedi.
Kemal Kılıçdaroğlu, belediye ziyaretinin ardından Bağbaşı Mezarlığı’ndaki halk ozanı Neşet Ertaş ve babası Muharrem Ertaş’ın mezarlarını ziyaret ederek, dua etti.


Kılıçdaroğlu, bir otelde gerçekleştirilen CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan’ın oğlu Mustafa Batu İlhan’ın sünnet düğününe katılarak, aileyi tebrik etti.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN