Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nden Bir Müjde Daha

1 Haziran 2018
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nden Bir Müjde Daha

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nin ardından Mimarlık ve Mühendislik Fakültesine de öğrenci alımı yapılacağını duyurdu.

Yeni fakültelerle gittikçe büyüyen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi yapılan yoğun çalışmalar neticesinde yeni fakültelere öğrenci alımı da yaparak gittikçe büyüyor ve güçleniyor.,Geçtiğimiz günlerde 8 Nisan 2016 tarihinde kurulan İslami İlimler Fakültesi’nin 2018-2019 akademik yılı güz döneminde 80 öğrenci ile eğitim öğretime başlanacağı duyurulmuştu.Üniversiteden yapılan açıklamada Mimarlık-Mühendislik Fakültesi bünyesindeki Elektrik ve Elektronik Mühendisliğine 60 öğrenci alımının YÖK tarafından onaylandığı açıklandı.

Rektör Vatan Karakaya konu ile ilgili açıklamasında, ”Yapmak istediğimiz çok sayıda projeyi hayata geçirdik. Dünyada en çok tercih edilen bölümlerden birisine daha öğrenci alımı yapmanın, bir yıl içerisinde öğrencisi bulunmayan Mühendislik-Mimarlık Fakültesinde 4 bölüm açarak öğrenci sayısını 270’e ulaştırmanın sevincini tüm Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi mensupları ve Kırşehirliler ile paylaşıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN