Kırşehir Belediyesinde Yok Böyle İsraf !

5 Eylül 2019

Kırşehir’in bir önceki AKP’li belediye döneminde temizlik ve çöp işleri için kullanılan 4 milyon TL bedelli toplam 28 aracın 1 yıllığına 14 milyon TL’ye kiralandığı ortaya çıktı.

Kırşehir Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Başkanlığında toplandı.Belediye yönetimi araç alımında kullanılmak üzere banka kredisi çekmek için meclisten yetki istedi.Başkan Ekicioğlu konu ile ilgili detayları açıkladığında ise acı gerçek ortaya çıktı.AKP’li eski Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci döneminde Kırşehir’in temizlik ve çöp işleri için bir şirketten kiralanan araçların bedelinin 3,5 katına bir yıllığına kiralandığı açıklandı.Üstelik aynı şirketin 19 yıldır Kırşehir Belediyesine çöp ve temizlik araçları kiraladığı ortaya çıktı.

”4 MİLYONLUK ARAÇLAR 14 MİLYON TL’YE 1 YILLIĞINA KİRALANMIŞ”

CHP’li Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu konu ile ilgili , ”Yıllık bize 16-17 Milyon TL’ye mal olan bir araç kiralama işi , araştırdık ve firmaya dedik ki ”elinizdeki bu araçları bize satın”. 5 Milyon 800 bin Türk Lirası bize vadeli fiyat çıkardılar, peşin olursa 4 Milyon TL’ye alabiliyoruz.3 Milyon TL de giderimiz olursa temizlik hizmetleri bize 7 Milyon TL’ye mal oluyor.Yıllık 8 Milyon karımız oluyor arkadaşlar ve 1 yıl sonra da araçlar bize kalıyor.” açıklamasında bulunarak Kırşehir Belediyesindeki israfı gözler önüne serdi.

”21 YILDIR AKLINIZ NEREDEYDİ ? ”

Eylül ayı meclis toplantısında, 21 yıl önce Milli Emlak tarafından devredilen ve imara açılan arsaların önceki dönemlerde satışının yapıldığını açıklayan Ekicioğlu , ”7’sinde arsanın satışı için ihale yapıyoruz 1 gün sonra Milli Emlak arsaya haciz ve tedbir koyuyor.21 yıl önce imara açılan arsaya , ”biz yanlış yapmışız burası mera” diyerek tedbir koyuyorlar.Vergi dairesi borcunu gerekçe göstererek de üzerine haciz koyuyorlar.Yahu 21 yıldır aklınız neredeydi , şimdi mi aklınıza geldi ? İnsanın aklı almıyor.” siteminde bulunarak bürokrasinin Kırşehir Belediyesi’ne her türlü engeli çıkarmaya çalıştığını belirtti.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN