Kırşehir Belediyespor’un Maçları Canlı Yayınlansın

27 Aralık 2018
Kırşehir Belediyespor’un Maçları Canlı Yayınlansın

Geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Ligde şampiyon olarak 3. Lige yükselen daha sonra 3. Ligde de devre arasına ilk sırada giren Kırşehir Belediyespor taraftarı mutlu ancak taraftarın yönetimden transferle birlikte başka bir beklentisi daha var…

Geçtiğimiz sezon Kırşehir Belediyespor’un maçları sosyal medya hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanıyordu.Belediyede görevli mühendis Levent Polat’ın da profesyonel anlatımıyla özellikle il ve yurt dışındaki Kırşehirliler takımlarının maçlarını izleyebiliyor ve böylece takıma olan bağlılıkları da güçleniyordu.

Ancak bu sezon 3. lig maçlarının hiç birisi canlı olarak yayınlanmadı.Birçoğu telif hakkından dolayı yayınlanmadığını düşünse de canlı maç yayını yapılmamasının tek sebebinin yönetime ve futbolculara yönelik edilen küfürler olduğu öğrenildi.Facebook üzerinden yapılan canlı yayınlarda yorumları engelleme gibi bir durum yok ama farklı platformlardan canlı yayın yapılabilir üstelik Kırşehir Belediyespor bunu fırsata da çevirebilir.

KIRŞEHİR BELEDİYESPOR İYİ BİR GELİR KAYNAĞI OLUR

Facebook üzerinden yapılan canlı yayınlarda yorumlar engellenemiyor ama Youtube üzerinden yapılan canlı yayınlardaki yorumlar engellenebiliyor.Üstelik Youtube üzerinden ciddi bir reklam geliri elde edilebiliyor.Bu da kulübe ek bir gelir kaynağı demek.Böylece hem kulübe para kazandırılırken bir taraftan da Kırşehir Belediyespor’u il ve yurt dışından takip eden taraftarlar ile kulüp arasındaki bağ koparılmamış olur.İl ve Yurt dışındaki Kırşehirlilerin çokluğu da göz önüne alınırsa Youtube’dan ciddi bir gelir kaynağı elde edilebilir.Çünkü youtube yayın yapana kanallara izlenme rakamlarına göre ciddi reklam ücretleri ödüyor.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN