Kırşehir Lisesi Eski Yerinde Hizmet Verecek

9 Haziran 2018
Kırşehir Lisesi Eski Yerinde Hizmet Verecek

Geçtiğimiz yıl yıkılan Kırşehir Lisesi binasının yerine yapılan yeni okul binasının Kırşehir Lisesi’ne tahsis edileceği öğrenildi.

Şu an Bağbaşı’da eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam eden Kırşehir’in en köklü liselerinden Kırşehir Lisesi binası geçtiğimiz yıl yıkılmıştı.Kamuoyunun da büyük tepkisini çeken yıkımın durdurulması ve okulun yerinin değiştirilmemesi için imza kampanyası başlatılmıştı.Kısa sürede binlerce kişi okulun yıkılmaması ve yerinin değiştirilmemesi için kampanyaya katılmıştı.

CUMHURİYET ORTAOKULU OLARAK BAŞLADI AMA…

Kırşehir Lisesi’nin yıkılan binasının yerine Cumhuriyet Ortaokulu projesi başlatıldı.Kırşehir’de devam eden diğer okul binası projeleri nedeniyle il özel idaresi bünyesinde yapıldığı için ortaokul binası olarak yapılan bina bittiğinde Kırşehir Lisesi’ne tahsis edilecek.

BİTTİĞİNDE BÖYLE OLACAK

1953 yılında açılan Kırşehir Lisesi’nden bugüne dek yaklaşık 30 kişi mezun oldu.Okuldan mezun olanlar arasında birçok ünlü bürokrat , akademisyen ve siyasi bulunuyor.36 derslikli olarak inşa edilen binanın dış mimarisi Selçuklu ve Osmanlı esintileri taşıyor.

YORUMLAR
Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN