Kırşehir Sağlıkta Türkiye Birincisi Oldu

8 Ocak 2019
Kırşehir Sağlıkta Türkiye Birincisi Oldu

Kırşehir Sağlık Müdürü Suat Türkoğlu, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yayınladığı sağlıkta kalite değerlendirmesi sonuç raporuna göre Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğünün birinci olduğunu bildirdi.

Türkoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Verimlilik Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığının, “Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Sonuç Raporu”nu değerlendirdi.

Kırşehir Sağlık Müdürlüğünün 95,25 puanla Türkiye birincisi olduğunu aktaran Türkoğlu, Ahiler diyarı şirin kente yakışır bir sonuç elde edildiğini dile getirdi.

Türkoğlu, şunları kaydetti:

“İlimiz, sağlıkta kalite standartları esas alınarak değerlendirilmesi sonucu Türkiye geneli kalite ortalamasında birincilikle onurlandırılmıştır. Sağlık kuruluşlarımızda çalışan arkadaşlarımızın özverili ve gayretli çalışmaları neticesinde ilimiz bu dereceyi almıştır. Üstat Neşet Ertaş’ın ‘Aşk ile çalışan yorulmaz’ sözünü şiar edinerek özveri ve gayretle görevini yerine getiren tüm çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Bundan sonraki süreçte de kalite ve başarıyı daha da arttırarak Kırşehir’e yakışan bir hastane profili oluşturmak için çaba göstereceğiz. Bu süreçte emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim.”

YORUMLAR
Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR 5 Yorum Yapıldı.
 • https://www.kirsehirhaberturk.com/kirsehirde-yine-kopek-vahseti.html hasta konya ya sevk edildi ne Türkiye birincisi hastane de idare yok doktor yok olanlara hastanı muayene ettiremiyorsun.( poliklinik yapmıyorlar çocuk tek dr. kbb .tek doktor bu halka eziyetten başka birşey yapmıyorlar guya Eğitim araştırma hastanesi sevkten başka birşey yapmıyor.)
  10 Ocak 2019 15:47
 • Ben Hollanda'da yasıyorum. Gecen yaz Kirsehir'de küçük kızım iki defa hastaneye yatmak zorunda kaldı. Emin olun o hizmet burada, Hollanda'da, yok.
  9 Ocak 2019 23:15
 • resmen sağlık ocağı. gidinde ankarada araştırma hastanelerini görün. doktorlar ilk gelince iyi sonra onlarda bozuyor kendini saldım çayıra mevlam kayıra bakıyo denetim yok otorite yok idare yok. bu millet sahipsizlikten ölüyor siyaset çeteleşelim derdinde mllet umrunda değil şimdide bunu sağlığa sıçrrattılar hastanede hasta olmayan adam ya kanser olur yada cinnet geçirir kadro yetersiz küçük bir çocuk köpek parçalıyor suan doğunun en ücra illerinde olan plastik cerrahi yok ee kırıkkaleye sevk bu kadar rezil bir durumu idare edemeyenler sahiplenemeyen siyasetçiler bu milletin buraya yazdığı yorumdan yangını nı göremeyen şehirn sözde ileri gelenleri yazık millet kırşehirden kaçıyor farkında deilmisiniz milletin her zaman işinin düştüğü canın en çok yandığı anda birde siz buna önlem almıyor çanak tutuyorsunuz bi tane kötü hastaneyi idare edemiyorsunuz.
  9 Ocak 2019 09:39
 • Yazık sağlık müdürüne şaka yapmışlar sanırsam
  9 Ocak 2019 00:21
 • Ne birincisi adam.gibi cocuk doktoru yok 6aydir cocugum cekmediqi kalmadi yanlis tedavi bir doktor deil hepsi al birini vur diqerine sifirr bildiqin saglik ocagi kirsehir
  8 Ocak 2019 20:00

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN