Kırşehir Şekeri 330’a Sattılar , 338’e Cezaevi Yapıyorlar

8 Kasım 2018
Kırşehir Şekeri 330’a Sattılar , 338’e Cezaevi Yapıyorlar

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, olağan haftalık basın toplantısında şeker fabrikası satılan illere cezaevi yapılmasını eleştirdi.

AKP Yozgat milletvekilinin ”bacasız fabrika” açıklamasını hatırlatan Karamollaoğlu, “Sayın vekil diyor ki; ‘Yakın zamanda açılışını yapacağımız Yozgat Cezaevi’nin inşaat alanında incelemelerde bulunduk. 4 bin kişinin yatacağı, 2.700 personelin istihdam edileceği bacasız fabrika gibi çalışacak cezaevinin hayırlı olmasını diliyorum.’ Allah akıl fikir versin. Cezaevi inşaatını bir yatırım olarak gören bir devlet adamı dünyanın başka hiçbir yerinde yoktur. Bacasız fabrika dedikleri; T tipi kapalı ve açık cezaevi! Aynı Yozgat’ta, binlerce insanı ilgilendiren şeker fabrikası, nisan ayındaki özelleştirmede satılmıştı. Yozgat Şeker Fabrikası’nı 275 milyon liraya sattılar. Şimdi 110 milyon liraya Yozgat Cezaevi’ni yaptırıyorlar. Sadece Yozgat mı? Kırşehir Şeker Fabrikası’nı 330 milyon liraya satan hükümet, aynı Kırşehir’e KDV’si içinde 338 milyona cezaevi yaptırıyor. Bu mantık Türkiye’yi yönetemez. Fabrika ile cezaevini karıştıran bir zihniyetle hiçbir yere gidemeyiz. Sadece 2017 yılında sözleşmesi imzalanan cezaevi inşaatı sayısı tam 44! Baya bir istihdam sağlayacak bunların anlayışına göre. Türkiye bugün icra dairesini tören düzenleyerek, kurdele keserek açan bir hükümetle yönetiliyor.  Çok açık ve net bizim üretim anlayışımızla bu iktidarın üretim anlayışı, bizim yatırım anlayışımızla bu iktidarın yatırım anlayışı arasında dağlar kadar fark var” diye konuştu.

GERÇEKTEN HORTUMLAMIŞLAR!

Sayıştay Başkan Yardımcısı Fikret Çöker’in görevden alınma ve istifa iddialarına ilişkin ise Karamollaoğlu şunları kaydetti: “Tabii ya istifa edecek, ya ettirilecek ya da görevden alınacak. Bu tabii bir sonuç! Rapora bir göz gezdirirsek, raporda yok yok. 100 km’de 63 litre yakıt yakan kurum araçları, yasalara aykırı görevlendirmeler. Bir belediyenin Tayland’a teknik gezi düzenlemesi. Merak ediyoruz Tayland’a hangi teknolojiyi araştırmaya gittiler. 1 metre hortuma 78 lira ödenmesi. Eskiden yolsuzluklar için hortumlama tabiri kullanılırdı, şimdi gerçekten hortumlamışlar. 33 kuruşluk oyuncak topa 60 lira ödenmesi. Tabii bunlar ortaya çıkınca yer yerinden oynadı.”

 

 

YORUMLAR
YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Napcan şeker İ heryer şeker tuz un, sen sosyal devletten bahset
    8 Kasım 2018 18:05

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN