Kırşehir TOKİ 3. Etap Projesi Meclis Gündeminde

12 Şubat 2020

Kırşehir Milletvekili Metin İlhan Kırşehir’de TOKİ’nin bir türlü teslim edemediği ve gazetemizin de sık sık gündeme getirdiği Bağbaşı TOKİ 3. etap projesini meclis gündemine taşıdı.

Daha önce gazetemiz tarafından gündeme getirilen ve 1192 konuttan oluşan TOKİ 3. Etap projesinin yüklenici firmanın maddi batakta olmasından dolayı bir türlü bitirilemediği ortaya çıkmıştı.Kırşehir Belediyesi ise vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi adına TOKİ’ye kalan alt yapı , peyzaj , asfalt ve çevre düzenleme işlerinin belediye tarafından tamamlanması için yazılı teklifte bulundu ancak TOKİ bu teklife henüz olumlu geri dönüş yapmadı.Daireleri uzun süredir teslim edilmeyen hak sahipleri ise TOKİ’ye gerek sosyal medya üzerinden gerekse CİMER üzerinden tepki gösterse de TOKİ hala bu yönde bir adım atmış değil.Ayrıca geçtiğimiz günlerde yine gazetemiz tarafından gündeme getirilen ,”Proje Bitmeden Daireler Karaborsa’ya düştü” haberinde ihale yolu ile satılan dairelerin özellikle emlakçılar tarafından 10-15 adet alınarak taksiti başlamadığı halde yüksek kar marjı ile satıldığı ortaya çıkmıştı.

TOKİ 3. ETAP MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINDI

Gazetemizin gündeme taşıdığı TOKİ 3. Etap projesiyle ilgili gerçekler bu kez meclis gündemine taşındı.Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulunda söz alan Kırşehir Milletvekili Metin İlhan , ”Kırşehir Bağbaşı Mahallesi TOKİ 3’üncü etap projesindeki konutların vatandaşlarımıza teslimi maalesef yapılmamıştır. Bir yıl önce teslim edilmesi gerekirken ihale yoluyla verilen firmanın ekonomik sıkıntıları gerekçe gösterilerek proje bir türlü tamamlanamamıştır. TOKİ, Kırşehir Belediyesinin çevre düzenlemesi, altyapı ve peyzaj gibi işlerin tamamlanması için iş birliği teklifine de henüz bir cevap vermemiştir. Ayrıca kura yoluyla verilen dairelerin bazı şahıslar tarafından dar gelirli vatandaşlarımızdan toplanarak usulsüz kazançlar sağladıkları iddiaları da dile getirilmektedir. Bu durumun da araştırılması çok elzemdir.Çevre ve Şehircilik Bakanımızdan konutların bir an önce teslimi noktasında gerekli hassasiyeti göstererek vatandaşlarımızın devam eden bu mağduriyetinin kaldırılması konusunda ivedilikle harekete geçmesini rica ediyorum.” açıklamasında bulunarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına çağrıda bulundu.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN