Kırşehir TSO Başkanı Selahattin Ekicioğlu, ”Amerika Sınır Dışı Edilsin”

16 Ağustos 2018
Kırşehir TSO Başkanı Selahattin Ekicioğlu, ”Amerika Sınır Dışı Edilsin”

Kırşehir’de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) başkanları ortak yaptıkları basın açıklaması ile esnafın kira kontratlarını Türk Lirası üzerinden yapmasını istedi. 

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) başkanları ortak yaptıkları basın açıklaması ile, ABD’nin Türkiye’ye uyguladığı ekonomik yaptırımlara karşı birlik çağrısında bulundu. İlk aşamada kira kontratlarının TL üzerinden yapılması çağrısında bulunulan basın açıklamasında, TSO Başkanı Selahattin Ekicioğlu, şu ifadelere yer verdi:
“Dolar ve Euro üzerinden dükkanını kiraya veren vatandaşımız kira kontratını yapmış oldukları tarihteki dolar ve Euro kuru üzerinden ödesin. Bundan sonraki süreç için kira kontratları Türk Lirası üzerinden yaparak Türk Esnaf ve Sanatkarına sahip çıkmalarını istiyoruz. ABD’yi ülkemiz sınırlarından dışarı çıkartılmasıdır. İncirlik Hava Üssünün boşaltılmasını ABD’nin Kürec ik’te bulunan radar üssünün boşaltılmasını Atatürk Orman Çiftliğinden Amerikan Konsolosluğuna verilen arazinin alınmasını ve 11 milyar dolarlık uçak alım ihalesinin iptal edilmesini bekliyoruz. Milli duruşla birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek suretiyle aşamayacağımız engel yoktur. Ekonomik savaşta devletimizin yanında olacağız.”

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN