Kırşehir Valiliğinden O Habere İlişkin Açıklama

19 Ağustos 2018
Kırşehir Valiliğinden O Habere İlişkin Açıklama

Gazetemizde yayınlanan ve ulusal basında da yer bulan  , ”Şehadetinin Üzerinden İki Buçuk Ay Geçti Ama Şehitliği Hala Yapılmadı” haberine istinaden Kırşehir Valiliğinden açıklama yapıldı.

İŞTE KIRŞEHİR VALİLİĞİNDEN YAPILAN O AÇIKLAMA :

Bazı basın yayın organlarında yer alan haberde, 03 Haziran 2018 tarihinde Hakkari ili Şemdinli ilçesinde teröristlerce yapılan saldırı sonucunda şehadete eren ve ailesinin talebi üzerine doğum yeri olan Kırşehir-Merkez Dedeli Köyü Mezarlığına törenle defnedilen, Şehit Piyade Sözleşmeli Er Süleyman SEVİM’in defin işleminin üzerinden 2,5 ay geçmesine rağmen devlet tarafından yapılması gereken mezarının hala yapılmadığı yönünde haberler yer almıştır.

            Bilindiği üzere kabirlerin üzerine konulan toprakta belli bir süre çöküntü yaşanmaktadır. Yapılacak kaidenin çökmesi ve çatlamasını önlemek amacıyla kaideler belli bir süre (en az 6 ay) beklendikten sonra yapılmaktadır. Devletimizce yapılacak mezarların yapım süreci ile ilgili tüm şehit ailelerimiz bilgilendirilmektedir. Haberde adı geçen şehidimiz Süleyman SEVİM’in ailesi de bu konuda bilgi sahibidir. Devletimiz her zaman şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkmıştır, bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecektir.

Bu haberin bilgi eksikliğinden kaynaklandığı ya da maksatlı olarak yayınlandığı ve gerçeği yansıtmadığı kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur. 19.08.2018

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN