Kırşehir Yanıyor !

12 Temmuz 2018
Kırşehir Yanıyor !

Kırşehir son yılların en sıcak günlerini yaşıyor.Aşırı sıcakları yüzünden asfalt yollar eridi.

Ramazan Ayının ardından başlayan, artarak devam eden ve mevsim normallerinin 7-8 derece üzerinde kaydedilen hava sıcaklıkları 38 dereceye kadar ulaştı.Kırşehir’de sıcağın en yoğun yaşandığı yer ise şehir merkezi.Kırşehir’de en yüksek sıcaklıklar kent merkezinde ölçüldü.

SICAKTAN ASFALT ERİDİ

Yüksek sıcaklığı etkisiyle birlikte başta Ankara-Kayseri karayolu olmak üzere birçok ilçe yolları eridi.Asfaltın eridiği bölgelerde yolun kayganlaşması nedeniyle sürücüler yavaş ve dikkatli ilerliyor. Trafik ekipleri de kavşak noktaları ve trafik ışıklarında sürücüleri dikkatli olmaları için uyarıyor. İl Özel İdaresi ekipleri de erime yaşanan bölgede asfalt üzerine kum dökerek önlem alıyor.

EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI UYARDI

Sıcak havanın sürücülerde yorgunluğa ve dalgınlığa yol açtığına da dikkati çeken Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyi Tufan, “Karayolunun bazı noktalarında aralıklarla asfalt erimeleri mevcut. Sürücülerimiz yollarda gördükleri asfalt erimelerine karşı dikkatli olmaları gerekiyor. Asfalt erimesiyle yollarda kayganlaşma ve ezilmeler oluşuyor, bu da direksiyon kontrolünü azaltabilir. Can ve mal kayıplarının yaşanmaması için sürücülerimiz hızdan kaçınsınlar. Sürücülerimiz yol güzergahlarındaki istasyonlar ve bekleme alanlarını kullanarak dinlensinler.” diye konuştu.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN