Kırşehir’de 1136 Kişi Evde Sağlık Hizmet Alıyor

22 Mart 2019
Kırşehir’de 1136 Kişi Evde Sağlık Hizmet Alıyor

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri ve yöneticileri evde sağlık hizmeti alan hastaları ziyaret etti.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu yapmış olduğu açıklamada; “Geçmişimizle bugünümüz arasında köprü kuran yılların tecrübesini geleceğe aktaran değerli varlıklarımız yaşlılarımızın ve evde bakım hastalarının sağlıklı bir ömür sürmelerinde gerekli özveriyi göstermek için hastalarımızı ziyaret ederek yanlarında olmaya çalışıyoruz. İlimizde toplamda 1136 hastamız evde sağlık hizmeti almaktadır. Vatandaşlarımızın memnuniyeti bizleri de ziyadesiyle memnun ediyor. Hastalarımızın mutluluğu ve sevinci yüzlerinden okunuyordu.” dedi.

Ziyarete , İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Avcu, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Aslıhan Kılıç Torun ve Evde Sağlık Hizmetleri Birimi doktor ve görevlileri katıldı.

Evde Sağlık Hizmeti alan hastalardan Güldane Yıldız “Evde sağlık hizmetleri birimi sayesinde hizmet ayağımıza gelmekte. Bu sayede tansiyon ve diğer rahatsızlıklarım olsun artık evimde tedavi ediliyorum. Bizlerin hayatını bu kadar kolaylaştırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaret sonunda Evde Sağlık Hizmeti alan yaşlıların 18-24 Mart yaşlılar haftası kutlanarak hediye takdim edildi.

NASIL BAŞVURULUR ?

Evde sağlık hizmetinden faydalanmak isteyen hasta veya yakınları Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet sunan Koordinasyon merkezinin 444 38 33 numaralı Telefonunu arayarak kayıtlarını yaptırabilirler.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN