Kırşehir’de 4 köy yolunda ulaşıma kar engeli

13 Aralık 2016
Kırşehir’de 4 köy yolunda ulaşıma kar engeli

Kırşehir’de akşam saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı sonrası 4 köy yolu ulaşıma kapandı.

KAR YAĞIŞI SONRASI OLUŞAN TİPİ

İl Özel İdaresi yetkililerinden alınan bilgilere göre, Akçakent ilçesi Yaylaözü, Yetikli, Hasanali ve Zalımali köy yolları şiddetli kar yağışı nedeniyle kapandı.
Köy yollarının açılması için ekip görevlendirilirken, Özel İdare ekipleri sorumluluk alanlarında çalışmalara başladı.
Kar yağışının şiddetini arttırması ihtimaline karşı Özel İdare tarafından kar bıçaklı kamyon, greyder, kar açma makineleri hazır bekletiliyor.
Ankara-Kayseri karayolu üzerinde Bölge Trafik ekipleri ise sürücüleri görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle uyararak, sık mola vermeleri noktasında bilgilendiriyor.

Kar yağışı sonrası bastıran tipi sürücülere zor anlar yaşattı

Kar yağışı ile birlikte etkili olan tipi Ankara-Kayseri karayolu üzerinde seyreden sürücülere zor anlar yaşatıyor.

KAR YAĞIŞI SONRASI OLUŞAN TİPİ

Kırşehir’de 61. Karayolları Şube Şefliği yetkilileri Ankara-Kayseri karayolunun ulaşıma açık olduğunu bazı bölgelerde ise tipi nedeni ile görüş mesafesinin düştüğünü bildirdi. Görüş mesafesinin düştüğü noktalarda sürücülerin yavaş seyretmeleri gerektiği uyarısında bulunan bölge trafik ekipleri, yollarda buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarının da yapıldığını bildirdi.
Öte yandan Kırşehir-Akpınar karayolunda ise şiddetli tipi nedeni ile bir TIR kontrolü kaybedilerek yoldan çıktı. Olay sonrası karayolu kısa süreli trafiğe kapandı. TIR’ı yoldan çıkan sürücüsünün imdadına ise karayolları ekipleri yetişti.

ENDERHAN ÖZ

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN