6 Temmuz 2018

Son 10 günde Kırşehir’de onlarca kaza meydana geldi.Bu kazalarda çok sayıda kişi yaralanırken , can kayıpları da yaşandı.

Son günlerde ardı ardına birçok feci kaza yaşanması sonrasında biz de kazaların nedenlerini ve en çok hangi noktalarda kaza meydana geldiğini sizler için derledik.Sadece şehir merkezinde son 10 günde meydana gelen kaza sayısı 29…Bu kazalarda 17 kişi ağır veya hafif şekilde yaralanmış.

KAZALAR EN ÇOK KAVŞAK NOKTALARINDA MEYDANA GELİYOR

Kırşehir’de kaza yoğunluğunun en çok yaşandığı yer tabi ki Ankara-Kayseri Karayolu.Geçtiğimiz yıllarda yapımı devam ederken çok sayıda insanın ölümüne neden yolda yaşanan yoğunluk ve sıcağın da etkisiyle çok sayıda kaza meydana geliyor.Aşırı hız , dikkatsizlik , araç kontrolünü kaybetmelere daha sonra da aracın takla atmasına yol açarak yaralanmalara ve ölümlere neden oluyor.Kavşak noktalarında meydana gelen kazaların büyük kısmı vatandaşların sabırsız olmasından ve son anda ışığa yakalanmamak için ışığı ihlal etmesinden kaynaklanıyor.Birçok kazanın yaşandığı kavşak noktalarının aksine dönerli kavşaklar kaza riskini azaltıyor.Trafik ışığı düzenlemesine rağmen ışık ihlali yapan araçlar kazaya davetiye çıkarıyor ve kazaların birçoğu da bundan kaynaklanıyor.Tabi ki istisnalar da olmuyor değil.Geçtiğimiz günlerde meydana gelen kazada köpeğe çarpmak istemeyen vatandaşımız takla attı ve hamile eşi ile çocuğunu kaybetti.

İŞTE KAZALARIN EN ÇOK MEYDANA GELDİĞİ NOKTALAR (ALFABETİK SIRAYA GÖRE)

AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ KAVŞAĞI

Kırşehir’de kazaların en çok meydana geldiği noktalardan birisi.Kavşakta dur kalk düzenlemesi yapan trafik lambaları yok.Işıklandırmanın da yetersiz olduğu kavşak noktasında hemen hemen her hafta kaza meydana geliyor.

AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ALT GEÇİTLERİ

Kırşehir’de en çok tartışılan noktalardan birisi de hastaneye bağlantı sağlayan alt geçitler.Viyadüklerin görüş mesafesini daralttığı ve kavşak noktalarında araçların birbirini görmesini engellediği bu noktada çok sayıda kaza da meydana geliyor.

ATATÜRK CADDESİ

AK Parti İl Binasının hemen dibinde bulunan kavşak noktası da en çok hengamenin ve kazaların meydana geldiği yerlerden birisi.Kavşak noktasından şehir merkezine giden yol tek şeride düşürülmüş durumda ve bu noktada yapılan refüj çalışması da özellikle son günlerde çok sayıda aracı lastiğinin patlamasına neden oluyor.Kavşakta hemen hemen her hafta kaza meydana geliyor.

KENTPARK ÇIKIŞI

Kentparkın çıkış noktası olarak bilinen aslında kavşak olarak geçen ancak kavşak niteliği taşımayan birçok ara yolun ana yola çıkışının sağlandığı , ana yoldaki eğim nedeniyle de çok sayıda aracın birbirini göremeyerek çarpıştığı nokta.Hemen hemen her hafta kazanın meydana geldiği bu nokta da düzenleme bekliyor.

ORTAKÖY YOLU KAVŞAK NOKTASI VE REFÜJLER

Aslında yeni yapılan yollardan olan Gazi Osman Paşa Bulvarı yani bilinen adıyla Ortaköy Yolunda çok sayıda kaza meydana geliyor.Özellikle İmam Hatip yolunan gelen sürücüler şehir merkezinden gelmekte olan sürücüleri görememekten kazalar meydana gelebiliyor.En çok şikayet edilen ise orta refüj düzenlemesinin araçların takla atmasına neden olması.Henüz 2 gün önce aşırı hızla hareket eden araç orta refüjdeki düzensiz akışın da etkisiyle orta refüje çarparak devrildi.

ÖZBAĞ

Özbağ’da meydana gelen kazalar genelde sürücü hatasından kaynaklanıyor.Geçtiğimiz aylarda aşırı alkollü sürücü aşırı hızın da etkisiyle kaldırımdaki iki kişiyi ezerek ölümlerine neden olmuştu.Bir diğer kazada da , tırın önündeki tırı sollaması sonucu arkadan gelen motorsikletli sürücünün aşırı hızla birlikte sollanan tıra çarpmıştı.Kazada motorsiklet sürücüsü yaşamını yitirmişti.

PAZAR YERİ KAVŞAĞI

Kırşehir’de trafik yoğunluğunun en çok yaşandığı noktalardan birisi ancak özellikle yanlama yapan sürücülerden dolayı geçmişte çok sayıda kaza meydana geldi.Bugünlerde ise özellikle trafik ışıkları ihlalinden dolayı kazalar meydana geliyor.

ŞEYH EDEBALİ KAVŞAĞI

Pazar yeri kavşağının hemen üstündeki kavşak noktasında da çok sayıda kaza meydana geliyor.Meydana gelen kazaların birçoğu yine ışık ihlalinden kaynaklanıyor.

TURAN PETROL KARŞISINDAKİ KAVŞAK NOKTASI

Bu noktada geçmiş dönemlerde çok sayıda ölümlü kaza yaşandı.Özellikle yol çalışmaları sırasında çok sayıda insan hayatını kaybetti.Bugünlerde ise aşırı hız, ışık ihlalinden kaynaklanan kazalar meydana geliyor.

TÜRBE KAVŞAĞI

Henüz 2 gün önce çok feci bir kaza meydana geldi.Işık ihlali yapan belediye aracı ile tır kafa kafaya çarpıştı.Kazada belediye aracı sürücüsü ağır yaralandı.Onlarca tonluk tır ise metrelerce sürüklenerek devrildi.

Not : Trafik şubeden aldığımız bilgilere göre kazalar en çok devlet karayolları sınırı içerisindeki noktalarda yaşanıyor.Yani Ankara-Kayseri Kara Yolunda !

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN