Kırşehir’de Kar ve Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi

25 Ocak 2018
Kırşehir’de Kar ve Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi

Kırşehir’de gece saatlerinde başlayan şiddetli fırtına 75 köy yolu ile bağlantısının kesilmesine neden oldu. 

İl Özel İdaresi kapanan köy yollarını açma çalışmaları yaparken Karayolları Bölge Müdürlüğü Aksaray-Kırşehir kara yolunun trafiğe bir süre kapatıldığını duyurdu.
Alınan bilgiye göre Kırşehir’in Mucur İlçesinde 15, Akpınar İlçesinde 12, Akçakent İlçesinde 15, Merkezde 25, Boztepe ilçesinde ise 9 köy yolu ulaşıma kapandı. Bölgede İl Özel İdaresi ekipleri, 6 adet kar bıçaklı kamyon, 3 kepçe 8 greyder ve nöbetleşe sistemle oluşturulan ekiplerle çalışma yapıyor.

TIRLAR YAN YATTI, ARAÇLAR TAKLA ATTI

Kar yağışı ve şiddetli fırtına birçok noktada da kazalara neden oldu. Petlas kavşağında meydana gelen kazada, tipi nedeniyle kamyonun tır’a arkadan çarpması sonucu iki araçta yolu kapattı.Karayolunda meydana gelen buzlanma nedeniyle 2 tır yan yattı.Birçok araç sürücüsü konrolünü kaybederek yoldan çıktı ya da takla attı.

Meydana gelen kazalarda herhangi bir can kaybı yaşanmazken, Karayolları Bölge Müdürlüğü ise ulaşımda aksamaların olmaması için Kırşehir-Kırıkkale, Kırşehir-Kayseri ve Kırşehir-Aksaray yolu üzerinde tuzlama çalışmaları yapıyor.

Hamile ve engellilere kamu kurumlarında idari izinli sayılacak

Kırşehir’de dün gece saatlerinde başlayan şiddetli tipi ve kar yağışı nedeniyle kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile kadınlar idari izinli sayılacak.

Kırşehir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle 25-26 Ocak 2018 Perşembe (bugün) ve Cuma günü, Kırşehir genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve engellilerin idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür”denildi.

 

YORUMLAR
Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN