Kırşehir’de Ramazan Bayramı Protokole Böyle Yansıdı

15 Haziran 2018
Kırşehir’de Ramazan Bayramı Protokole Böyle Yansıdı

Ramazan Bayramı Kırşehir huzur ve coşku içine kutlanırken , resmi bayramlaşma töreni Ahi Evran Külliyesinde gerçekleşti.

Ahi Evran Camiinde kılınan bayram namazı sonrasında gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Vali İbrahim Akın, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Nadir Alparslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen, protokol üyeleri, siyasi partilerin il temsilcileri, sivil toplum kuruluşu başkanları, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ramazan Bayramı atmosferi protokole de yansıdı.Ak Parti Milletvekili adayı Necmettin Erkan’ın CHP milletvekili adayı Metin İlhan’ın yanında ve CHP heyetinin arasında oturması dikkat çekti.Protokoldeki sohbette sıcak görüntüler vardı.

Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın , İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara Fatma Bacı Sevgi Evlerini ziyaret ederek burada kalan çocuklarla bayramlaştılar.Daha sonra Huzur Evine geçen heyet burada kalan büyüklerimizin bayramını kutladılar.Huzur evinde yapılan bayramlaşma sırasında konuşan ve bütün Kırşehirlilerin bayramını kutlayan Vali İbrahim Akın, sevinç ve neşe günlerimiz olan bayramın, toplumuzu ayakta tutan temel değerlerimizden biri olduğunu söyledi.

Vali İbrahim Akın, “Ramazan boyunca sabırla oruç tuttuk, ibadetler ettik, sofralarımızı paylaştık. Bugün de bayrama erişmenin sevincini yaşıyoruz. Bilindiği üzere bayramlar, insanlar arasında sevgi tohumlarının ekildiği, güzelliğin, kardeşliğin, hoşgörünün egemen olduğu, toplumda kırgınlıkların unutulduğu özel günlerdir. Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da ailemize, akrabalarımıza, komşularımıza, devletimizin koruması altındaki çocuklarımıza, huzurevindeki yaşlılarımıza, şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimize yapacağımız her ziyaret gönüllerimizi bir kere daha birleştirecek, bayrama ayrı bir anlam katacaktır.Bayramın birinci gününde Huzurevinde kalan değerli büyüklerimizin ve devletimizin koruması altındaki sevgili çocuklarımızla bayram sevincini paylaştık. Her fırsatta onlarla bir arada bulunmaya, devletimizin şefkatli ellerini omuzlarında hissettirmeye, onları mutlu etmeye gayret ediyoruz.Bu duygu ve düşüncelerle, Kırşehirli hemşerilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, bayramın tüm insanlığa barış, huzur ve bereket getirmesini diliyorum.” dedi.

 Bayramlaşma programı, Vali İbrahim Akın, eşi Saliha Akın ve beraberindeki protokolün son şehidimiz olan Piyade Sözleşmeli Er Süleyman Sevim’in ailesini ziyaret etmesi ile sona erdi.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN