Kırşehir’de Rekor Başvuru

22 Ağustos 2018
Kırşehir’de Rekor Başvuru

Kırşehir’de bu Kurban Bayramı’nda da acemi kasaplar hastanelere akın etti.Kurban kesimi sırasında yaralananlar bu yıl rekor kırdı.

Kurban kesimi sırasında hayvan darbesine maruz kalan veya kesici aletle kendisini ya da başkası tarafından yaralanan çok sayıda vatandaş hastanelere koştu.Kırşehir genelinde kurban nedeniyle acil servise başvuranların sayısının 500’ü geçtiği öğrenildi.

TELEVİZYONDA İZLERKEN KOMİĞİMİZE GİDİYORDU

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvuran vatandaşlardan birisi “Normalde babam eskiden beri hayvan kestiğinden dolayı kendisini çok iyi bıçakçı sanıyor. Hayvan başında 3 kişiyiz ama hayvanın gücünü dengeleyemedi için hayvanı güçlü tuttuk, hayvan ipini boşaltınca hayvanın başındaki naylon ipi tutup çektim, ip bıçak gibi elimi kesti aldı. Normalde televizyonlardan izliyoruz komiğimize gidiyordu, gerçekten feci bir durummuş. Her yıl kesiyoruz ama bu yıl babamın acelesine denk geldik birazcık. Çok kişiyi gördük yaralı, yine en ufak yara bizdeymiş. Herkese geçmiş olsun, Allah şifa versin” dedi.

HELİKOPTERİN KANADI ÇARPTI

Kurban keserken kendini bacağından yaralayan bir acemi kasap, ‘Kurban keserken mi oldu?’ sorusuna, “Yok kurban keserken olmadı. Balığa gittim, barajın kenarında düştüm. Düşerken helikopterin kanadı çarptı. Sağlık durumum çok iyi. Şimdi Almanya’ya gidiyorum. Münih hastanesini tavsiye ettiler. Orada doktor Hans Gençer varmış onun yanına gidiyoruz o bize bakacak” diye cevap vererek kendini tiye alan acemi kasap , “Her bayram millete gülüyorduk bu bayram bizim başımıza geldi. Aslında dikkat etmek lazım ama oluyor. Hiç kimse isteyerek bir yerini kesmez” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN