Kırşehir’de Yolların Neden Daraltıldığı Ortaya Çıktı

29 Eylül 2018
Kırşehir’de Yolların Neden Daraltıldığı Ortaya Çıktı

Belediye Başkanı tarafından Kırşehir’in trafik sorununu çözeceği söylenen bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması adına Kırşehir’de bisiklet turu düzenlendi.

Geçtiğimiz günlerde söz konusu bisiklet etkinliği için okullara ”hazır bulunulması” gerektiğine dair talimat gönderildiğini duyurmuştuk.Okulların yanında başta belediye olmak üzere çok sayıda kuruma da aynı talimatın verildiği ortaya çıktı.Çoğu kurum çalışanının katıldığı askerlik Şubesi kavşağında başlayan bisikletli etkinliğine; Kırşehir Valisi İbrahim Akın, AK Parti milletvekili Mustafa Kendirli, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Garnizon Komutanı Ferhat Kuran, Cumhuriyet Savcısı Bilal Gümüş, Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz ve Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk destek verdi. Etkinlik Cacabey Meydanında sona erdi.

”BURADA AMAÇ BİREYSEL ARABA KULLANIMINI AZALTMAK”

Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci etkinliğin sonunda açıklamalarda bulundu.

Bahçeci Kırşehir’de uzun bir süre devam eden alt yapı çalışmalarını tamamen teknik elemanlarla ve en iyi uzmanlarla yaptıklarını belirttiği açıklamasında , ”Biraz sizleri biraz yorduk, belki trafik sıkıştı, toz oldu, çamur oldu. Çokta eleştirenler oldu. Yollar daraldı diyenler oldu.Burada amaç bireysel araba kullanımını azaltmak toplu taşıma bisiklet yürüyüş yolları , yürüme alanları oluşturmak.1 Ekim’de dolmuşlar kalkacak , otobüsler devreye girecek.Alışana kadar biraz zorlanacağız. Otobüsler tam işlemeye başladığında, şehir merkezinde herkes bisiklet kullandığında o zaman Kırşehir gerçekten modern, yaşanabilir, aydın bir şehir haline gelecek.” ifadelerini kullandı.

”TRAFİK YOĞUNLUĞUNDAN SEN BİZİ KURTAR YARABBİ”

Bisiklet turu etkinliğinin ardından katılımcılara bisiklet hediye etmek için kura çekildi.

Kura çekilmeden önce Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı dua , ”trafik yoğunluğu müftüyü de canından bezdirmiş dedirtti ,”Yarabbi bu birlik ve beraberiliğimizi sürekli daim eyle , bizlere sağlıklı nesiller ihsan eyle , bize sağlıklar , bereketler ihsan eyle.Esnafımıza tüccarımıza bereketli kazançlar ihsan eyle.Memleketimizi , milletimizi özellikle şehrimizi her türlü bela , musibetten , kazadan , beladan , trafik yoğunluğundan sen bizi kurtar yarabbi ”

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN