Kırşehir’den 2 Hekime Yılın Hekimi Ödülü

15 Mart 2019
Kırşehir’den 2 Hekime Yılın Hekimi Ödülü

Sağlık Bakanlığı 14 Mart Tıp Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla düzenlediği resepsiyon ile yılın hekimlerine teşekkür belgelerini verdi.Kırşehir’den de 2 hekim yılın doktoru ödülüne layık görüldü.

Türkiye’nin 81 ilinden gelen doktorlarla bir araya gelen Bakan Koca, “Gece gündüz demeden çalışan, bu kutsal mesleği büyük fedakârlıklarla yerine getiren, mesleğine aşkla bağlı, saygın, onurlu meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı’nı yürekten kutlarım. 14 Mart’ı sadece bir gün, bayram olarak kutlamak yerine, tüm sağlık çalışanlarımızı kucaklıyor ve bu haftayı ‘Sağlık Haftası’ olarak kutluyoruz. Bu yıl Tıp Bayramı kutlamalarının 100. yılı olması münasebetiyle özel bir önem taşımaktadır’’ ifadelerini kullandı.

İl Sağlık Müdür Dr. Suat Türkoğlu’nun da katıldığı 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri dolayısıyla düzenlenen programda, 81 ilden gelen çeşitli kademelerde görev yapan yaklaşık 150 sağlık çalışanı, ödüllerini Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’nın elinden aldı.Kırşehir AEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Uzm. Dr. Mustafa Kaplan (Gastroenteroloji) ve Aile Hekimi Dr. Kubilay Doğan yılın doktoru ödülüne layık görüldüler.

Bakan Koca, programın sonunda, 81 ilden katılan yılın başarılı hekimleriyle aile fotoğrafı çektirdi ve hediye takdim etti.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN